Seyahat Rehberi

Yalnız Seyahat Ederken Nefret Edilecek 7 Şey

Yalnız Seyahat Ederken Nefret Edilecek 7 Şey

23 Ekim 2019 450 3 dk, 55 sn
Yalnız Seyahat Ederken Nefret Edilecek 7 Şey
Image by Jan Vašek from Pixabay
Abone Ol 
Yalnız seyahat, tatile çıkmak için kafa karıştırıcı bir durumdur: bazı insanların sevdiği bazılarının ise nefret ettiği bir durum. Yalnız seyahat ederken bazı değer verdiğiniz şeyler ”zaman, istediğim zaman yapabilirim özgürlüğü” ve bazı korktuğunuz şeyler ”yalnız hissetmek gibi” aynı anda sizi zorlayabilir.

Yalnız seyahat etmek nefret edilen durumların dışında aslında sizi daha mutlu ve kendinden emin bir kaşif yapar. İşte yalnız seyahat hakkında en sevilen şeyler ve sizi daha iyi bir gezgin yapacak nedenler.

Yalnız Seyahat Etmek için En Kötü Nedenler

(Aslında Bir Bakıma Sizin İçin İyi Nedenler de Olabilir)

1. Yalnız Yemek Yemek

yalnız yemek yemek
Kendine ne kadar güveniyor olursan ol, “lütfen tek kişi için masa” cümlesini, özellikle yabancı bir ülkede söylemesi zor olabilir. Ancak yalnız yemek yemek, güveni arttırmaya yardımcı olur (birkaç kez yaptıktan sonra kolaylaşır) ve çoğu zaman, özellikle bir masada yemek yerine barda oturmayı tercih ediyorsanız, yeni insanlarla tanışmaya yol açar. Yemek yerken yerli insanlarla tanışmak ve yalnız seyahat durumunuzu konuşmak ile gezeceğiniz yerler hakkında şaşırtıcı bilgiler alabilirsiniz.

2. Ek Ücretler

ek ücretler


Tek kişi için ek ücretler, çoğu tatil şirketinin veya yolcu gemisinin yalnız başına seyahat edenlerden aldıkları bir nevi yalnız seyahat için ceza vergisi de denebilir.

Bununla birlikte, araştırma yaparsanız, tek gezginler ile çalışmak üzere tasarlanmış birçok gezi ve tur acentası bulabilirsiniz.

3. Eşyalarınızı Emanet Edecek Birinin Olmaması

Eşyalarınızı Emanet Edecek Birinin Olmaması
Seyahat ediyorsanız bu durumla karşı karşıya kalmışsınızdır. Bir ihtiyaç molası vermek gerektiğinde veya başka bir durumdan dolayı çanta veya bavulları bırakmamız gereken o an. Çantanızı küçük bir lavabo tezgahına oturtma mücadelesi, çünkü çantanızı emanet etmek için güvenebilceğiniz hiç kimse yok. Bu acıyı bir kaç kez yaşadıktan sonra, küçük bavullara çok şey sığdırmayı öğreneceksiniz, bu da kendine güvenme ve beceriklilik duygunuzu artırabilir.

4. Kendine Güvenmek Zorundasın

Arkadaşlarınla veya ailenle seyahat ederken, bu kişiler sizin zayıf yönlerinizi telafi eder. Örneğin, gideceğiniz yerdeki yerel dili konuşan biriyle seyahat ediyorsanız, bu seyahatinizde arkaya yaslanıp arkadaşınızın tüm iletişimi kurmasını beklersiniz. Ancak yalnız seyahat ederken ortaya çıkabilecek tüm sorunlarla kendinizin başa çıkmasından başka çare yoktur. Buna iletişim kurma, gideceğin yeri bulma, para birimi dönüştürme ve yeni bölge ile gelen her sorunu ortadan kaldırma gibi her şeyde daha iyi olmak anlamına gelebilir.

İlginizi
çekebilir
Kadınların Yalnız Seyahat Edebilecekleri En Güvenli 10 Ülke

5. Fotoğrafınızı Çekecek Kimsenin Olmaması

Fotoğrafınızı Çekecek Kimsenin Olmaması

Yalnız seyahat, daha az manzaralı seyahat fotoğrafları anlamına gelir; çünkü yanınızda size yardım edecek bir fotoğrafçı yok. Mükemmel Instagram fotoğraflarından mahrum olacağınız için yas tutmak yerine, pozitife odaklanın. Mükemmel fotoğraf konusunda endişelenmek yerine, bulunduğunuz anın tadını çıkarmanız çok daha önemlidir. Ya da özçekim becerilerinizi mükemmelleştireceksiniz.

6. En Önemlisi Güvenlik Sorunu

Yalnız seyahat etmenin en önemli sorunu güvenlik ve bu durum sınırlayıcı olabilir. Bilmediğiniz ancak merak ettiğiniz sokaklara yalnız giremeyebilirsiniz veya geceleri yürüyüşe veya bir mekana çıkma olasılığınız daha az olabilir. Tüm bunlar seyehat alanlarınızı kısıtlar.

7. Konuşacak Kimsenin Olmaması

Konuşacak Kimsenin Olmaması

Şaşırtıcı bir şey yaşadığınızda ve o anı paylaşacak hiç kimseniz yoksa, yalnız seyahat etmek kendini yalnız hissettirebilir. Ancak, yalnız yolculuk, sizi rahatsız edecek hiç kimsenin de olmayağı anlamına da gelir. Böylece, gereksiz bir konuşma yapmak zorunda kalmadan, kesintisiz bir deneyim hakkında düşüncelerinizi günlüğe kaydetmek veya düşünmek için zaman ayırabilirsiniz.

İlginizi
çekebilir
Yalnız Seyahat Eden Kadınların Yapmaması Gereken Güvenlik Hataları


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için, İletişim sayfası aracılığıyla site yöneticisiyle irtibat kurabilirsiniz.


Günlük yeni bloglar için abone olun!Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Yukarı kaydır