Ah, şu sabah işe yada okula gitmek için çalan alarm saati ve uyanmalar. Buna mecburuz ama bundan nefret ediyoruz. Ancak zamanında uyanacağınızı garanti etmeniz gerekiyorsa, bu uygulamalardan birine ihtiyacınız var.

Bununla yüzleşelim, bazılarımız sabah uyanırken ağır travma geçiriyor. Snooze düğmesine bayılıyoruz. Ama hepimiz geç kaldıkça kendi çöküşümüze katkıda bulunuyoruz. İşte bu nedenle, belirli bir aktiviteyi gerçekleştirene kadar zil çalmayı durduracak bu tür alarm uygulamalarına ihtiyacımız var.

1. Walk Me Up (Android, iOS): Kalk ve Etrafta Yürü
Bu uyanık olduğundan emin olmak için en basit alarm kavramdır. Walk Me Up'ı ancak yataktan çıkıp etrafta dolaşırsanız kapatabilirsiniz. Taklit etmediğinizden emin olmak için yürürken adımlarınızı sayar.

Alarmı ayarladığınızda, uygulamayı erteleme düğmesine kaç kez basabileceğinizi veya ertelemeyi tamamen devre dışı bırakmak için “kötü mod” u etkinleştirebileceğinizi de söyleyebilirsiniz. Ayrıca, Walk Me Up'a, ne zaman kapanacağını söylemek için sabah kaç adım gerektiğini sayması gerektiğini söylemeniz gerekir.

  • İndir - Android (Ücretsiz) veya iOS (Ücretsiz)

2. Alarmy (Android, iOS): Özel Bir Yerde Fotoğraf Çekin
Herkesin sabah rutini vardır. Alarmın başladığında ilk yapman gereken nedir? Belki tuvalete gidiyorsun, ya da bir kahve demlemek için mutfağa atlıyorsun. Rutin hedefiniz ne olursa olsun, Alarmy'de işaretleyin. Alarmı kapatmanın tek yolu o zaman o yerin fotoğrafını çekmektir.

Sabah rutininiz için bir teknoloji hack. Alarmy, yatağınızdan uzak ve aydınlatmanın tutarlı olduğu bir yer seçmenizi önerir. Banyo genellikle bunun için en iyi şekilde çalışır. Kullanmaya başlamadan önce uygulamayı birkaç kez deneyin. Uyanık kaldıktan sonra sabahları bir alarm sesiyle takılmak istemezsiniz.

Alarmy ayrıca matematik problemlerini çözme veya telefonu sallayarak gibi diğer modları da sunar. Ama “bir yerden gelen fotoğraf” kusursuz çalışıyor.

  • İndir - Android (Ücretsiz) veya iOS (Ücretsiz)

3. Wake N Shake (iOS): Telefonu acımasızca sallayın
Alarmy gibi, alarmı durdurmak için telefonu sallamanız gereken bazı diğer uygulamalar var. Ama hiçbiri Wake N Shake'nin yaptığı gibi değildir.

Diğer tüm uygulamalarda, telefonu yataktan kalkmadan yeterince güçlü bir şekilde sallayıp kalkabilirsiniz. Ama, Wake N Shake kaslarınızı test eder.

Wake N Shake, sizi uykudan kaldırır ve alarm kapatılmadan önce telefonunuzu kesinlikle sallamanız gerekir. Bunun için uyanmama şansın yok.

Sadece iPhone'larda çalışıyor, ancak fiyat etiketi ile tartışmasız.

  • İndir - iOS (Ücretsiz)

4. Shake-It Alarm (Android): Sallayın veya Çığlık Atın!
Wake N Shake gibi, Android çalar saat uygulamalarının dünyasında, Shake-It Alarm'ı kapatmak için telefonu sallamanızı ister. Yine de hile yapmak oldukça kolay. Hile yapmanın kolay olmadığını biliyor musun? Telefonuna bağırman gerekiyor.

Shake-It Alarm’ın ikinci modu, telefonunuza tekrar tekrar bağırmanızı sağlar. Bir ölçüm cihazını doldurmanız ve sadece alarmın durması gerekir. Çok fazla iş var ve gerçekten bir şeyler atmanız gerekecek.

Shake-It Alarm ayrıca, alarm kapatılmazsa, kişi listenizdeki birine mesaj göndermek gibi temiz bir özelliğe de sahiptir. Böylelikle, alarm sizi uyandırmadıysa, bir arkadaş uyandırır!

5. I Can’t Wake Up (Android, iOS): All-in-One Çalar Saat Uygulaması
Yukarıda belirtilen tüm yöntemleri beğenmezseniz, I Can’t Wake Up uygulamasını kontrol edin. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak yatağınızın dışına çıkmaya hazırlanmak için birden fazla görevi vardır.

Matematik problemleri, hafıza problemleri ve mantık sorunları var. Telefonu sallayabilir, barkod tarayabilir ve bazı kelimeler yazabilirsiniz. Benim favorim, bir diziyi gösteren ve tekrarlamanız için sizi uyandırmaya ve ekrana dikkat etmenize neden olan “bu diziyi tekrarla” dır.

I Can’t Wake Up uygulaması son derece özelleştirilebilir. Zil seslerini ayarlayabilir, sesinizi kaydedebilir ve hatta en sevdiğiniz şarkılarla uyandırabilirsiniz. Ayrıca, farklı günler ve alarmlar için farklı görevler ayarlayabilirsiniz, böylece tekrarlanamaz.

  • İndir - Android (Ücretsiz) veya iOS (Ücretsiz)

Saatler vs Telefonlar: Hangi Alarm Daha İyi?
Bu günlerde ortak bir senaryo. Akıllı telefonunuzun alarmına uyanıyorsunuz ve bunu bilmeden önce, sahip olduğunuz bildirimleri ve güncellemeleri kontrol ederek fazladan 15 dakika geçiriyorsunuz. Alarmın amacını bozar, değil mi?
Yeni bir üretkenlik tekniği, akıllı telefonları bırakmaz ve geleneksel başucu alarm saatleriyle değiştirmektir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 737 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Yataktan Sizi Kaldırma Garantili 5 Alarm Saat Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Yataktan Sizi Kaldırma Garantili 5 Alarm Saat Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yataktan Sizi Kaldırma Garantili 5 Alarm Saat Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "