Yedeklemeler iPhone Geri Nasıl Yüklenir

Yedeklemeler iPhone Geri Nasıl Yüklenir

iPhone verilerini yedeklemelerden geri yüklemek, telefonunuzu zaman kaybetmeden eskisi gibi tekrar çalıştırabilecek oldukça basit bir görevdir.

iPhone'unuzdaki verileri kaybetmek birçok sebepten dolayı gerçekleşebilir:

  • Telefondaki tüm verileri silmenizi gerektiren onarımlar
  • Verileri silmiş olabilirsiniz (kazara veya amaca göre)
  • Dosya bozulması.

Ve iPhone’unuzun verilerini kaybetmek asla hoş bir deneyim değildir.
iPhone'unuzu her senkronize ettiğinizde, telefondaki veriler, ayarlar ve diğer bilgiler otomatik olarak bilgisayarınıza yedeklenir. Yine de, geri yüklemeniz gereken bir durumla karşılaşırsanız, yapmanız gereken tek şey bu dosyayı telefonunuza geri yüklemek ve tekrar çalışmaya devam etmeniz.

1. Başlangıç

Verilerinizi yedeklemelerden geri yüklemeye başlamak için, iPhone'unuzu normalde yedekleme dosyasını içeren bir bilgisayara eşitleyin (çoğu durumda bu sizin normal bilgisayarınız olacaktır).

Birden fazla makineyle senkronizasyon yapıyorsanız, her iki bilgisayarda da yedeklemeniz olmalıdır. Sadece bilgisayarı tercih ettiğiniz yedekle seçin).

iPhone yönetim ekranının ortasında, bir Geri Yükle düğmesini göreceksiniz. Bunu tıklayın.

Bunu yaptığınızda, iTunes size birkaç giriş ekranı gösterir. Onlardan sonra, standart iPhone yazılım lisansını kabul etmeniz gerekecek. Bunu yapın ve Devam'ı tıklayın.

2. iTunes Hesabı Bilgilerini Girin

itunes bilgilerini girin

Şimdi Apple ID'nizi (iTunes hesabı) bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Bu, iTunes Store'dan bir şeyler satın almaya başladığınızda veya iPhone'unuzu ilk olarak etkinleştirdiğinizde ayarladığınız hesabın aynısıdır. Yeni bir hesap oluşturmaya gerek yok.

Ayrıca, telefonunuzu kaydettirmeniz istenecektir - bunu yapmak için gerekli bilgileri doldurun. Bundan sonra iTunes, Apple’ın Mobile Me hizmetinin ücretsiz bir deneme sürümünü sunacaktır. Bu teklife devam edin - ya da seçiminizi atlayın ve devam edin.

3. iPhone'u Geri Yüklemek için Yedeklemeyi Seçin

iPhone geri yükleme

Daha sonra, iTunes, iPhone'unuzu geri yükleyebileğiniz iPhone yedeklerinin listesini gösterecektir (çoğu durumda, bu yalnızca bir yedek olacaktır, ancak belirli durumlarda daha fazla olacaktır).
Kullanmak istediğiniz yedeği seçin - en sonuncusu veya tek olan olmasından yola çıkarak - ve devam edin.

Uygun yedekleme dosyası seçildiğinde, iTunes yedeklenmiş verilerinizi telefonunuza yeniden yüklemeye başlayacaktır. Süreç oldukça hızlıdır çünkü tüm müziklerinizi değil sadece veri ve ayarları aktarır.

İşlem tamamlandıktan sonra telefonunuzla senkronize edilen ayarlar için telefonunuzdaki ve iTunes'daki ayarları iki kez kontrol edin. Bu özellik iyi olsa da, podcast'ler, e-posta senkronizasyonu ayarları ve diğer öğeler gibi bazı müzik senkronizasyonu ayarları da dahil olmak üzere genellikle bazı ayarları kaldırır.

4. Tanılama Bilgilerini Paylaşmak İsteyip-İstemediğinizi Seçin

ihpne geri yükleme

İlk iPhone geri yüklemesi tamamlandıktan sonra, ancak müziğiniz telefon ile senkronize edilmeden önce, iTunes, Apple ile teşhis bilgilerini paylaşmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu bilgiler kesinlikle Apple'ın gelecekteki sürümlerinde ürünlerini geliştirmesine yardımcı olacak olmasına rağmen gönüllüdür (gizlilikle ilgili olanlar bu seçeneği reddetmek isteyebilir.) Apple ile verileri iPhone'un nasıl kullanıldığı hakkında paylaşmayı içerir. Seçimini yap ve devam et.

5. Müziği Senkronize Et ve Ayarları Kontrol Et

Diğer tüm öğeler telefonla senkronize edildikten sonra, müzik, kullandığınız yedeklemenin ayarlarına göre iPhone'unuza senkronize edilir. Senkronize ettiğiniz şarkı sayısına bağlı olarak, bu sadece birkaç dakika sürebilir veya bir saat veya daha uzun sürebilir. Müzik senkronize edildiğinde, gitmeye hazır olacaksınız!

Telefonunuzun istediğiniz gibi yapılandırıldığından emin olmak için ayarlarınızı kontrol etmeyi unutmayın; ancak telefonunuz, verileri silinmeden önceki şekilde kullanmaya hazır olacaktır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 221 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Yedeklemeler iPhone Geri Nasıl Yüklenir konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Yedeklemeler iPhone Geri Nasıl Yüklenir ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yedeklemeler iPhone Geri Nasıl Yüklenir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın