Yeni başlayanlar için Snapchat Seri İpuçları

Yeni başlayanlar için Snapchat Seri İpuçları

Resmi olarak Snapstreaks olarak adlandırılan Snapchat streaks, Reddit karma'ya çok benziyor: gerçek dünyada tamamen işe yaramaz, ama sanal alemde kitleler toplamak adına için bir gurur kaynağı. Snapchat'e yeni başlamanız ya da arkadaşlarınızın büyüyen Snapstreak'lerine kıskanç bir şekilde bakan tecrübeli bir kullanıcı olun, doğru yere geldiniz.

Bu yazıda, Snapchat streaks hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklıyoruz, ardından puanınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak bazı pratik ipuçları sunuyoruz.

Snapchat'da Streaks Nedir?

Snapchat, öncelikle Snapstreaks'ı, kullanıcıları uygulamasında ve ekosisteminde tutmanın bir yolu olarak tanıttı. Snapchat, Instagram'ın Snapchat'ten esinlenen Hikayeler özelliği ile şirketin kullanıcı tabanını almaya devam ettiği için son yıllarda artan baskı altında kaldı.

Makalede daha sonra ayrıntılı anlatılacak ancak temelde, bir Snapstreak sadece ardı ardına birkaç gün boyunca en az 24 saatte bir başka kullanıcı ile bağlantı alışverişi yaptığınız anlamına gelir.

Canlı Snapstreaks'larınızı, sohbetlerin sekmesindeki arkadaşlarınızın adları boyunca ilgili emojileri kontrol ederek görebilirsiniz.

Piyasaya sürülmesinden bu yana, Snapstreaks kullanıcılar arasında popüler hale geldi.
Uygulamaya bir oyun öğesi eklediler; Arkadaş grupları, en uzun streaks kimin alabileceğini görmek için yarışıyor. Hiçbir şey kazanmıyorsunuz (ekran üstü emoji dışında), ancak yine de eğlenceli bir meydan okuma.

Snapstreaks ayrıca Snapchat puanınızı yükseltmek için harika bir yoldur.

Snap Streak Emoji ne anlama geliyor?
Snapchat emojilerle dolu; ilişki, etkinlik ve ünlülere karşı sizi uyarmak için sık sık açılırlar.

Ancak, Snapstreaks ile ilgili üç (veya muhtemelen dört) Snapchat emojisi vardır. Hepsini bilmelisin. Bunlar:

 • Ateş: İkiniz ardı ardına üç gün boyunca bir Snapstreak üzerinde olduğunuzda, bir kişinin adı emoji yanındaki yangın emojisini göreceksiniz.
 • 100: 100 günlük arka arkaya bir Snapchat çizgisinde bulunduğunuzda 100 işareti görünür.
 • Kum Saati: Bitmek üzere olan bir Snapstreak'dayken kum saati emoji birisinin adıyla birlikte görüntülenecektir.
 • Dağ: Dağ emoji bir tek boynuzlu at. Birkaç Snapchat kullanıcısı, oldukça uzun bir Snapstreak üzerinde bulunduklarında bunu gördüklerini iddia ediyor. Bununla birlikte, Snapchat resmi belgelerinde dağdan bahsetmiyor. Var mı? Onaylayamayız ya da inkar edemeyiz. Dağ emojisini gördüyseniz, yorumlarda bize bildirebilirsiniz.

Tüm Snapstreak emojilerine bir numara eşlik ediyor. Snapstreak'inizin çalıştığı ardışık günlerin toplam sayısını gösterir. Bir gün kaçırırsanız sıfırlanır.

Snapchat Streaks Kuralları Nedir?
Kurallar basittir. Hem siz hem de arkadaşınız, Snapchat çizgisini çalıştırmak için her 24 saatte bir en az bir kez birbirlerine en az bir snap göndermelidir. Fakat ne yazık ki, bilmeniz gereken birçok uyarı var.

Snapstreak'ınıza doğru sayılmayan beş tür etkileşim vardır:

 1. Sohbet etmek: Snapchat sadece video ve fotoğraf göndermekle ilgili değil; ayrıca normal metin tabanlı sohbete de katılabilirsiniz. Ne yazık ki, siz ve arkadaşınız arasındaki metin sohbeti Snapstreak'ınıza doğru sayılmayacaktır.
 2. Hikayeler: Snapchat’in en popüler özelliklerinden biri günlük hikayenizi kaydetme yeteneğidir. İzleyicileriniz, her gün yaşadığınız eğlenceli maceraları görmek için check-in yapmanıza olanak tanır. Tekrar, arkadaşım hikayeyi izlese bile, senin çizginize sayılmazlar.
 3. Anılar: Snapchat’ın hatıraları, eski etkinlikleri yeniden düzenlemenizi ve ikinci kez paylaşmanızı sağlar. Arkadaşınızla paylaştığınız herhangi bir anı, etkileşim olarak kabul edilmeyecektir.
 4. Snapchat Gözlükler: Evet, Snapchat Gözlükler hala bir “şey”. “Arkadaşınıza içerik göndermek için kullansanız bile, Snapstreak'ınızı artırmayacaksınız.
 5. Grup sohbetleri: Birçok Snapstreaks başlatmak isteyen herkes her zaman aynı düşünceye sahiptir: herkesi büyük bir gruba atın ve aynı anda tüm insanları toplu olarak çekin. Afedersiniz ama Snapchat bir adım öndedir - grup sohbetlerinize göndereceğiniz anlık bilgiler dikkate alınmaz; herkesi bireysel olarak yakalamanız gerekir.

Aslında, sadece iki tür içerik Snapchat hattınızı artırmanıza yardımcı olacaktır: bir arkadaşınıza ayrı ayrı fotoğraf göndermek veya bir arkadaşınıza ayrı ayrı bir video göndermek.

Snapchat'de Streak Çalıştırmaya İlişkin İpuçları

Snapchat'ta bir çizgi başlatmak için özel bir şey yapmanız gerekmez; arkadaşınıza bir snap gönderdiğinizden emin olun ve arkadaşınız 24 saatte bir, en az bir kez size bir snap gönderir.

Ancak, uzun bir streak geliştirme konusunda umutluysanız, savaşın yarısı Snapstreak'unuzu sağ ayağınızda başlatıyor. Yeni çizginizi uçuracak bir başlangıç ​​yapacak üç ipucu:

1. İstekli Katılımcıları Bul
Herkes bir Snapstreak'in devam etmesini istemeyebilir. Uygulamanın en hevesli kullanıcılarından bazıları bile her gün aynı kullanıcıya bir snap göndermekle ilgilenmeyebilir.

Bu nedenle, istekli katılımcıları bulmanız önemlidir. Zorluğun kimin için olduğunu belirlemenin bir yolu, bazı Snapchat’ların özelliklerini kullanmaktır. Örneğin, "Snapstreak?" Yazısı ile boş bir fotoğraf çekin ve ilginizi çekeceğini düşündüğünüz herkese gönderin. Kimse onu kaç kişiye gönderdiğinizi bilmeyecek.

2. İlk Gün Önemlidir
Ayrıca, özel bir günde (doğum günü vb. gibi) bir streak başlatmak için iyi bir fikirdir, diğer kişinin dikkatini çekmeye, yanıt almaya ve diğer kişiyi uzun mesafe için ikna etmeye daha fazla ihtimaliniz vardır.

3. Sık Kullandığınız Kişilere Odaklanın
Çok nadiren iletişim kurduğunuz biriyle bir Snapstreak başlatmaya çalışmak için çok az ortak nokta var. Elbette, yapılabilir, ancak kişinin ilgisini kaybedeceği riski yüksek.

Unutmayın, ilk birkaç hafta en zor olanıdır. Ardışık sayıda saygın güne ulaştığınızda, her iki oyuncu da oyuna katılır ve daha kolay hale gelir. İlk engelin üstesinden gelmenin en kolay yolu, zaten çok sayıda enstantane gönderdiğiniz insanlarla Snapstreaks'i başlatmaktır.

Snapchat Streak'inizi Korumak İçin İpuçları
Artık bir Snapstreak kurduğunuza göre, burada Snapstreaks'larınızı olabildiğince uzun tutmanıza yardımcı olacak birkaç fikir var.

1. Boş Fotoğraf Kullan
Çizgiyi devam ettirmek için yüksek kaliteli çekimler göndermeniz gerekmez; kimse sizi yargılamaz. Bunun yerine, boş bir fotoğraf çekip “Streak” yazan bir resim yazısı ekleyin. Her gün aynı resmi kullanabilir ve puanınızı artırmaya devam edebilirsiniz.

2. Günün Saati
Genel olarak, Snapstreaks'ınızı günün ilerleyen saatlerinde başlatmak daha iyidir, özellikle de yalnızca günde bir snap göndermeyi planlıyorsanız.

Bunu yapmak, zamanın sona ermesinden birkaç saat önce kum saati emojisini göreceksiniz demektir. Sabah bir snap gönderirseniz, uygulamayı kullanmadığınız zaman emoji yalnızca gecenin ortasında görünür olacaktır. Bu argümanın sıkıntısı, enstantanelerinizi göndermek için en uygun zamanlardan birinin, ilk uyandığınız zaman olmasıdır; alarmınızın bir parçası olarak bir hatırlatma bile ayarlayabilirsiniz.

Hangi yaklaşımın sizin için işe yaradığını kullanmalısınız.

3. Arkadaş Listenizi Yeniden Düzenleyin
Bazı Snapstreaks'larınız, en iyi arkadaşınız olmayı düşünmediğiniz kişilerle olabilir. Bu nedenle, Snapchat’ın otomatik En İyi Arkadaşlar listesinde görünmezler.

Çözüm, kişilerinizi yeniden adlandırmaktır. Snapchat, arkadaşlarınızın listesindeyken kim olduklarını hatırlamanıza yardımcı olması için herhangi bir kişiyi yeniden adlandırmanızı sağlar (unutmayın, bazı insanların tuhaf kullanıcı adları vardır).

Bir arkadaşının adını değiştirmek için onlarla sohbet başlatın, sol üst köşedeki menü simgesine dokunun ve Adı Düzenle’yi seçin.

Yeni ismi seçerken, Aaaa'nın önekini ekleyin. İsminizi listenin en üstüne sabitlenmeye zorlar.

Not: Kendi Snapchat kullanıcı adınızı değiştirmek isterseniz, farklı bir yaklaşım kullanmanız gerekir.

4. Filtrelerinizi Kontrol Edin
Bazen, özellikle de bir çok Snapstreaks'ı aynı anda başlatmaya çalışıyorsanız, Snapstreak'de kimlerin olduğunu unutmuş olabilirsiniz.

Neyse ki, arkadaş listenize gitmeden çizginizi görmenin bir yolu var. Yeni bir ek ve filtreler arasında geçiş yapmak üzere olduğunuzda, özel bir Snapchat çizgi filtresi göreceksiniz. Bu size, alev emojisinin yanında büyük beyaz sayılarla kaç ardışık gün geçirdiğini gösterecek.
 

Snapchat, asla olmak istemediği sosyal ağ haline geliyor
İlginizi Çekebilir

Snapchat, asla olmak istemediği sosyal ağ haline geliyor

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile