Beklendiği gibi, Google Gmail'in yeni bir sürümünü kullanıma sunuyor. Yeni Gmail, size daha üretken ve güvende olmanızı sağlamak için tasarlanan Materyal Tasarım ve bir dizi özellik ile geliyor. Yeni algoritmalar ile gelen kutusunun yönetilmesini, her zamankinden daha kolay hale getirecek yeni bir görünüme sahiptir.

Yeni Gmail'de Neler Yeni?
Yeni Gmail hakkında ilk fark edeceğiniz şey, yeni renk temasıdır. Gmail, şimdi çoğu diğer uygulamalarda aşina olduğumuz aynı Materyal Tasarımı estetiğini paylaşıyor. Bu, temiz çizgiler, yuvarlak kenarlar ve katlanabilir kenar çubukları anlamına gelir.

Pratik olarak değişiklikler şunları içerir:

  1. Kaydırmaya gerek kalmadan her zaman erişilebilir eklentiler.
  2. Bir e-postada gezinirken Arşivle, Sil ve Okunmamış Olarak İşaretle seçeneği.
  3. Seçtiğiniz bir süre için bir e-postayı erteleme seçeneği.

Yapay zeka açısından Google, Akıllı Yanıtları mobil uygulamalarında geliştirmişti. Bunlar bir anda otomatik yanıtları göndermenizi sağlar. Yeni bir nokta özelliği, Google'ın önemli olduğunu düşündüğü mesajlara yanıt vermenizi hatırlatması.

Belki de en büyük yenilik yeni Gizli moddur. Bu, içeriğin kopyalanması, iletilmesi, indirilmesi veya yazdırılması için seçeneği kaldırarak bir kişiye e-posta göndermenizi sağlar.

Bu, Google tarafından aslında e-posta göndermiyor. Bunun yerine, alıcının kendisine bir bağlantı gönderdiği zaman, her zaman gelen kutunuzda kalır. İzninizle, Gmail hesabına veya https yoluyla erişebilirler. Bir son kullanma tarihi bile belirleyebilirsiniz.

Yeni Gmail'e Nasıl Erişilir?
Google, yeni görünen Gmail'i kullanıma sunmaya başladı, ancak size ulaşması birkaç hafta sürebilir. Yeni Gmail’i seçip seçemeyeceğinizi kontrol etmek için sağ üst köşedeki Ayarlar çarkına tıklayın ve “Yeni Gmail’i deneyin” seçeneğini bulun.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 261 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Yeni Gmail, Gelen Kutunuzu Düzenlemenize Yardımcı Olur konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Yeni Gmail, Gelen Kutunuzu Düzenlemenize Yardımcı Olur ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Gmail, Gelen Kutunuzu Düzenlemenize Yardımcı Olur ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "