Yeni iOS güncellemesi çok tehlikeli bir hatayı düzeltiyor

Yeni iOS güncellemesi çok tehlikeli bir hatayı düzeltiyor

Apple, birkaç güvenlik sorunu çözerek, mobil platformu iOS 10.3.3'ün yeni bir sürümünü Çarşamba günü yayınladı. Her zamanki gibi gereksiz bir güncelleme gibi geliyor ancak bu güncellemeyle birçok kronik hata düzeltildi.

Güvenlik uzmanı Nitay Artenstein'ın bildirdiği bir konu, saldırganların bir iPhone, iPad veya iPod touch'ın Wi-Fi yongasında keyfi kod çalıştırmasına izin veriyordu.

Broadpwn olarak adlandırılan bu hata, kullanıcıların farkına varmadığı sinsi bir güvenlik açığıdır. Diğer bir deyişle, bir saldırganın Wi-Fi erişimindeyseniz yani Wi-Fi'niz açıksa, telefonunuzu ele geçirebilir.

Hata, Broadcom'un BCM43xx cips ailesini etkiliyor. Bu nedenle birçok Android telefonu (Google, Temmuz başında Android cihazlar için bir düzeltme paketi yayınladı) dahil olmak üzere muazzam bir cihaz yelpazesinde bu sıkıntı mevcut. IOS cephesinde ise iPhone 5 ve üstü, iPad 4 ve üstü ve altıncı nesil iPod touch etkileniyor.

Bir kullanıcı olarak, 10.3.3 güncellemesini kabul etmek ve güncellemeyi yüklemek dışında yapılması gereken başka bir şey yok. Bunu yapmazsanız, telefonunuz kötü niyetli bilgisayar korsanlarına maruz kalacaktır.

Wi-Fi yongası, aygıtın ana işlemcisinden ayrı olduğu için bu tip ciddi güvenlik açıkları nadir çıkar.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 503 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Yeni iOS güncellemesi çok tehlikeli bir hatayı düzeltiyor konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Yeni iOS güncellemesi çok tehlikeli bir hatayı düzeltiyor ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni iOS güncellemesi çok tehlikeli bir hatayı düzeltiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın