Kuşkusuz, Google dünyanın en popüler arama motorudur ve dünya çapında arama motorlarının yüzde 90'lık pazar payına sahiptir. Arama devi, kullanıcılar için kesintisiz ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan AI (yapay zeka) uygulamaları ile birlikte güçlü ve akıllı algoritmalar kullanır. Ancak hepimiz biliyoruz ki bu “kişiselleştirilmiş deneyim” kişisel verilerimizi paylaşma riskine ve internette Google tarafından kendimizi takip edilmesine izin vererek olur. Bu durumda Google alternatifi arama motorlarına bir göz atalım.
Popüler ve kaliteli İnşaat Mühendisliği bloglarını merak edip takip etmek isteyenler için, genellikle tercih ettiğim birkaç blog adresi önermek istiyorum.
Netflix, başka hiçbir yerde izleyemeyeceğiniz orijinal şovlar ve filmler dahil olmak üzere bir ton harika içeriğe sahip bir hizmettir. Artan üyelik ücretleri ve zorlu ekonomik durumlar arasında herkesin abone olma durumu olmayabilir, ancak Netflix'i ücretsiz olarak izlemenin birkaç yolu var.
Daha iyi bir sabit disk ile oyun depola ve oyna. Standart PlayStation 4 sabit disk, en az bir düzine modern oyun için yeterli alan olan sadece 500GB'lık bir kapasiteye sahiptir. Sabit sürücüyü yükseltmek, daha fazla içerik depolamanıza ve sisteminizin önümüzdeki yıllarda en yüksek performansta çalışmasını sağlamanıza olanak tanır. Konsolunuza kaydedilen oyunları kaybetmeden PS4 sabit sürücü yükseltmesinin nasıl gerçekleştirileceğini öğrenin.
Skype, bu hafta duyurduğu görüntülü sohbet hizmetine bulut tabanlı bir kayıt özelliği eklediğini duyurdu; artık Windows 10 sürümü için hemen hemen her Skype sürümünde erişebilirsiniz. Skype bloguna göre “gelecek haftalarda” arama kayıt özelliği kazanacak.
Günümüzde, birçok insan video ve fotoğraf çekmek için birincil cihaz olarak akıllı telefonlarını kullanıyor. Tüm akıllı telefonlar önceden yüklenmiş bir kamera uygulaması ile gelir. Ancak, varsayılan kamera, her zaman en iyi fotoğrafları elde etmenize yardımcı olmaz. Neyse ki, en iyi fotoğraf özelliklerini taşıyan ve size arzu ettiğiniz çekimleri veren Play Store'da çok sayıda kamera uygulaması var. Bu nedenle, Play Store'da ücretsiz olarak bulabileceğiniz en iyi on Android kamera uygulamasının bir listesini hazırladık.
Microsoft Windows'da en çok kullanılan uygulamalardan biri, yerleşik Windows Dosya Gezgini'dir. Windows bilgisayarınızı açmanız günlük rutininizin bir parçası ise, Dosya Gezgini'ni en az bir kez kullanmanızda o kadar yüksektir. Çünkü, bilgisayarda depolanan içeriğe erişmenin en kolay yolu budur. Bu yazıda Windows Dosya Gezginine alternatif dosya yöneticisi programlarını göstereceğiz.
Piyano, akıllı telefonda pratik yapabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz müzik enstrümanlarından biridir. Gitar, davul ve keman gibi diğer enstrümanlar için birçok şaşırtıcı uygulama olsa da, piyano tuşlarına basmak telefon ekranında çok daha kolaydır. Android'inizde piyano çalmayı öğrenmek her yerde ve her zaman antrenman yapabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz anlamına gelir.
Görsel yapısı sayesinde Instagram, hayatınıza neşe katıyor. Facebook ve Twitter kullanırken bazı insanların hissettiği endişe ve öfkenin aksine. Bununla birlikte, Instagram'da yeniyseniz, bazı bilmediniz terimlerle karşılaşmış olabilirsiniz. Bu yazıda, Instagram'ın dilini açıklıyoruz…
Profesyonel bir fotoğrafçı değilseniz, Photoshop'ta yolunuzu bulmak kolay değildir. Ayrıca Photoshop, pahalı olabilecek bir premium yazılımdır. Ancak bu resimlerinizde bazı fantastik fotoğraf düzenleme işlerini yapamayacağınız anlamına gelmez. Bu makalede, fotoğraflarınız için profesyonel düzeltme yapmanıza yardımcı olacak en iyi ücretsiz çevrimiçi Photoshop alternatiflerinin bir listesini var.
Fotoğraflarda eski tarihli bir çekim hissi veren Huji uygulamasını duymuşsunuzdur. iOS'taysanız, telefonunuzda zaten olabilir. Android ekosisteminde ise benzer bir işlevselliğe sahip uygulamalar bulunmakta. Android'de bir sürü harika Huji alternatifi sunuluyor. Bu yazıda, yükseltme seçeneği ile ücretsiz indirilebilen benzer uygulamalara değineceğiz.
Mobil tarayıcınız, muhtemelen her zaman kullandığınız bir uygulamadır, ancak rehber veya mesajlaşma uygulamanız gibi değiştirmeyi düşünmemiş olabilirsiniz. Ama yapmalısın. Bir tarayıcıda yaptığınız çok şey var. Bu nedenle, kişinin ihtiyaçlarınıza uygun olması önemlidir. Daha kullanışlı bir arayüz istiyor ya da belki de her şeyden önce gizliliğinize önem veriyorsunuz. Herkes için bir Android tarayıcısı var. Burada diğerlerinden farklı yedi seçenek ve ana odak noktaları var.
iPhone X, 2017'in sonlarında piyasaya sürüldüğünde Apple'ın akıllı telefon serisine birkaç büyük yeni özellik getirdi. Ne yazık ki, aynı zamanda yeniden tasarıma özgü birkaç yeni sorunu da başlattı. Neyse ki çoğu için geçici çözümler ve düzeltmeler var. Bazıları, hangi iOS sürümünü çalıştırdığınıza bağlıyken, diğerleri Apple'dan geçici çözümler veya müdahale gerektirir. Bu yüzden, iPhone X kullanıcılarının karşılaşabileceği hayal kırıklıklarından, tasarım kusurlarından ve sorunlarından bazılarına göz atalım ve bunları çözmeye çalışalım.
Otantik film, Instagram'da giderek daha popüler hale gelen bir tarzdır. Eski görünüyor ve eski moda gibi hissettiriyor. Stil, çeşitli şeylerden oluşuyor; daha popüler olanlardan, fotoğrafın genel görünümüne, vurgulanan tanelere ve özensiz bir estetiğe ayrı bir "eğri" çıkıyor. Şaşılacak bir şey yok, sanatçılar ve fotoğrafçılar bu görüşü denemek ve hassaslaştırmak istiyorlar.
Apple, 2015 yılında iPhone'da 3D Touch'ı piyasaya sürdü. Teknolojinin arkasındaki konsept çok basit: iOS'un çeşitli alanlarında ek işlevsellik elde etmek için ekrana daha fazla basıyorsunuz. Sihirli!
Reklam Ver instagram takipçi satın al