YouTube Altyazı Gösterimi için Chrome Uzantıları

YouTube Altyazı Gösterimi için Chrome Uzantıları

/ Okuma süresi: 3 dk, 45 sn / Yorum (0)
A A A

Altyazı eksikliğinden dolayı dili anlamadığınız için, bir sinema filmini veya fantastik ve komik videoları kaçırmak istemezsiniz. Bu durumda dil çevirmenlerini kullanabilirsiniz. Chrome'da, YouTube'u izlerken altyazıları belli bir dile çevirmek için Chrome uzantılarını kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Android için En İyi YouTube Video İndirme Uygulamaları 2018

Android için En İyi YouTube Video İndirme Uygulamaları 2018

Android akıllı telefonlardan YouTube videolarını indirmek ister miydiniz? Bu yazıda Android için en iyi YouTube video indirme uygulamalarını sunuyoruz ve ayrıca tüm bu uygulamalar ücretsizdir!

YouTube, dünyanın en büyük video barındırma platformudur ve trafik hacmi sadece Alexa verilerine göre Google'ın hemen arkasındadır. Her gün YouTube'a binlerce saatlik içerik yüklendiğinden, ana dilinizde olmayan en az bir videoyla karşılaşırsınız. Altyazılar dil engellerini aşmayı kolaylaştırırken, mutlaka okuduğunuz ve anladığınız bir dilde olmayabilirler.

1. Wisesub

Wisesub, altyazıları yüzlerce dile çevirmenize yardımcı olacak bir YouTube altyazı çevirmeni uzantısıdır. Wisesub, birçok dil için destek sağlar ve okumayı kolaylaştırır. Uzantıyı indirip yükledikten sonra, YouTube'da Chrome'u açın ve tercihen yabancı bir dilde bir video başlatın.

Wisesub'u çeviri ile ilgili yardıma ihtiyacınız olduğunu bildirmek için farenizle altyazının üzerine gelmeniz gerekir. Seçtiğiniz dilde yeni bir altyazı, şimdi varsayılan altyazının hemen üstünde görünecektir. Tüm cümleler yerine tek tek kelimeleri de çevirebilirsiniz.

Bu iyi çalışıyor olsa da, tek sıkıntı, bunu elle yapmanız gerekecek olmasıdır. Wisesub her zaman altyazılara ihtiyaç duymayanlar için daha uygundur. Wisesub ayrıca Prime ve Netflix'i de desteklediğini iddia ediyor.

2. Subtitles for YouTube

Subtitles for YouTube, altyazılı videoları sıklıkla izleyenler için yukarıdaki uzantıdan çok daha iyi bir deneyim sunuyor. Subtitles for YouTube, YouTube'un içinde, kendi .SRT dosyalarınızı arayabileceğiniz veya hatta yükleyebileceğiniz ek bir sekme oluşturacaktır.

Eklenti, altyazıları OpenSubtitles.org ve Amara.org'dan - film, şarkı ve TV dizileri için altyazıları hemen hemen her dilde indiren popüler sitelerden alıyor. Altyazıyı bulduğunuzda, ekranın alt kısmında senkronize olarak görmek için Uygula'ya tıklayın.

Ayarlar sekmesi altında, varsayılan altyazı dilinizi seçebilir ve uzantı otomatik olarak doğru altyazı dosyasını bulmaya çalışacaktır. Başarısız olursa, kendinizi arayabilir veya yükleyebilirsiniz.

3. Unitrans

Unitrans, Chrome'un gereksinimlerinize göre çalışan başka bir YouTube altyazı çeviri uzantısıdır. Her zaman bir çevirmene ihtiyaç duymayan insanlar içindir. Uzantıyı Chrome'da indirip yükledikten sonra varsayılan dilinizi seçebilir ve dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Bir videoyu görüntülerken altyazıları anlayamadığınızda, tercih ettiğiniz dile anında çevirmek için metin parçasını veya tüm tümceyi seçin. Unitrans ayrıca Amazon, Netflix ve TED sitelerini de destekler.

4. DIY Caption Launcher

DIY Caption Launcher, altyazıları olan videoları YouTube'da izlemenizi sağlayan ilginç bir araçtır. Altyazı metninde bir hata tespit ederseniz, bunu da düzenleyebilirsiniz. Böylelikle sadece altyazıları takip etmez, aynı zamanda yazım hatalarınıda düzeltebilirsiniz.

YouTube'da herhangi bir videoyu oynatmaya başlayın ve altyazıları metin veya .SRT biçiminde açmak için uzantıdaki açılır menüden seçim yapabilirsiniz. Videolar için altyazı yazabilir veya düzenleyebilirsiniz.

5. Two Captions

Bu, YouTube videosunun altyazısını anında görüntüleyecek olan son Chrome uzantısıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, Two Captions, video oynatılırken iki ayrı altyazı gösterecektir. Bir YouTube videosunu her oynattığınızda etkinleştirmeniz gerekir.

Bağlantıyı kullanarak uzantıyı indirin ve yabancı dilde altyazılı bir video oynatın. Diğer YouTube altyazı çevirmeni Chrome uzantıları ile karşılaştırıldığında, daha iyi görünüyor ve yazı tipi boyutu ve türü daha iyi. Metni seçmeye gerek yok.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 259 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" YouTube Altyazı Gösterimi için Chrome Uzantıları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere YouTube Altyazı Gösterimi için Chrome Uzantıları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube Altyazı Gösterimi için Chrome Uzantıları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.