Ogznet.com

Çoğu zaman, bir sekmede internette gezinirken diğer yandan bir YouTube videosu izlemek istersiniz. Bilgisayarda diğer Chrome sekmelerinde gezinirken ekranın köşesinde YouTube videoları nasıl izlenir? Cevabı bu gönderide bulun.

Bu özelliği, arka planda YouTube'dan müzik dinlemek veya bir makaleyi okurken aynı zamanda bir canlı yayını izlemek için kullanabilirsiniz. İster PC'de ister mobil cihazda olun, YouTube'u arka planda çalıştırmak için premium bir sürüme sahip olmanız gerekmez. PC, Android ve iOS'ta YouTube resim içinde resim nasıl yapılacağını kontrol edelim.

Bilgisayardaki Chrome'da Diğer Sekmelerde Gezinirken, Kenarda YouTube'da Video İzleme

Video oynatılan YouTube sekmesi dışındaki Chrome sekmelerinde gezinirken YouTube'u izlemenin iki yolu vardır. İkisini de kontrol edelim.

1. Yöntem: YouTube Sitesinde Gezinirken YouTube'da Video İzleyin

Bu yöntem, bir YouTube videosunu yalnızca YouTube sitesindeki diğer içeriği kontrol ederken izlemenizi sağlar. Ekranın sağ alt köşesinde bir mini oynatıcı göreceksiniz. Bu yöntemde aynı sekmede kalmanız gerekir.

Mini oynatıcıyı etkinleştirmek için YouTube videosunu Chrome'da açın. Ardından, Mini oynatıcı simgesini tıklayın. Mini oynatıcıyı başlatmak için klavyenizdeki 'ı' harfinin bulunduğu düğmeye de basabilirsiniz. Herhangi bir YouTube sayfasına gidebilirsiniz; video oynatılmaya devam eder.

YouTube Sitesinde Gezinirken YouTube'da Video İzleyin

İlginizi
çekebilir
Arka Planda Youtube Çalıştırma ve Müzik Dinleme

2. Yöntem: Diğer Sekmelere Gezinirken YouTube'da Video İzleyin

Bu yöntemde, herhangi bir web sitesini farklı bir sekmede açabilirsiniz ve videonuz mevcut sekmenizin üstünde alt kanarda oynatılacaktır. İşte adımlar:

1. Youtube.com'u Chrome'da başlatın ve bir video oynatın.

2. Videoda herhangi bir yere sağ tıklayın. Aşağıdaki menüyü göreceksiniz ancak hiçbir şeye tıklamayın.

Başka bir sekmede youtube izleyin

3. Videoya tekrar sağ tıklayın. Şimdi farklı bir menü göreceksiniz. Resim içinde resim üzerine tıklayın.

Başka bir sekmede youtube izleyin

Sağ altta sekme üzerinde gösterilen bir video oynatıcı göreceksiniz. Konumunu sürükleyerek değiştirebilirsiniz. Kenarlıklarını kullanarak boyutu artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Başka bir sekmede youtube izleyin

Tam videoya geri dönmek istiyorsanız, imleci küçük videonun üzerine getirin ve Sekmeye geri dön simgesini tıklayın.

Sekmeye geri dön simgesini

İpucu: Bu yöntemde resim içinde resim özelliği ile videoyu oynattığınızda Chrome'dan farklı bir program açsanız bile video diğer programların üzerinde görülmeye devam edecektir.

İlginizi
çekebilir
Reklamsız ve Arka Planda Çalışan YouTube Vanced