Ogznet.com
Ogznet.com
Image from rawpixel.com

YouTube Videolarını MP3 Formatına Dönüştürme

Bir YouTube videosunu MP3 formatına dönüştürmek istediğinizde, seçeneklerden biri videoyu indirmek ve daha sonra ayrı bir program kullanarak ses dosyası yapmaktır. Bu seçenek iyidir, ancak en hızlı seçenek değildir. Tek bir seferde videoyu indirip dönüştürebilecek bir araç seçmek daha iyidir.

Bunun için, videoları indirmek ve bunları neredeyse aklınıza gelebilecek her türlü ses veya video biçiminde kaydeden Any Video Converter Free programı iyi bir seçenek olacaktır.

1. Any Video Converter Free programını indirin
Any Video Converter Free, YouTube videolarını MP3 biçiminde kaydetmek için kullanabilceğiniz en iyi araçlardan biridir. Çünkü birkaç tıklamayla videoları indirip dönüştürebilir.

Geliştiricinin sitesini ziyaret edin ve programı indirmek için yeşil renkli 'Free download' düğmesini tıklayın. İndirme işlemi otomatik olarak başlar. Ayrıca dosyayı daha hızlı indirmek için server seçimi yapabilirsiniz.

Yükleyiciyi başlatmak için indirilen dosyayı tıklayın, lisans sözleşmesini okuyun ve devam etmek için 'Şimdi yükle'yi tıklayın. Any Video Converter Free yüklemesi herhangi bir ek yazılım yüklemenizi önerirse, seçimini kaldırmak için onay kutusunun işaretini kaldırabilirsiniz.

İşlem tamamlandığında, 'Uygulamayı başlat' seçeneğini işaretleyin ve 'Tamamlandı'yı tıklayın.

2. Çıkış formatı seçeneklerini ayarlayın
Any Video Converter Free için varsayılan dışa aktarma formatı MP4'tür, ancak kolayca değiştirebilirsiniz. 'Apple iPhone MPEG-4 Movie (*.mp4)' yazan açılır menüyü tıklayın, müzik notası simgesini tıklayın ve 'MP3 Audio (*.mp3)' ı seçin.

Şimdi sağ üstteki ayarlar simgesine tıklayın (dişli şeklinde). Varsayılan olarak, dönüştürülen dosyalar Videolar klasörüne kaydedilir, ancak 'Gözat' düğmesini tıklayarak kolayca değiştirebilirsiniz (Müzik klasörünüze veya başka bir yere).

İlginizi
çekebilir

YouTube Video İndirme Araçları

3. Bir YouTube videosu indirin
Şimdi web tarayıcınızı açın ve YouTube'da MP3 formatına dönüştürmek istediğiniz videoyu bulun. URL’yi adres çubuğundan kopyalayın, ardından Any Video Converter’a dönün ve yeşil '+' simgesinin bulunduğu 'Add URL(s)' düğmesine tıklayın. Ardından adresi açılan beyaz çubuğa yapıştırın.

Chrome kullanıyorsanız, URL'yi adres çubuğundan sürükleyip bırakmak da mümkündür. Her iki durumda da, adresi aldığınızda, 'Start download!' butonuna basın.

4. YouTube videosunu MP3'e dönüştür
Video şimdi işleme kuyruğunda, dönüştürülmeye hazır olarak görünecektir. İsterseniz bu şekilde birden fazla video ekleyebilirsiniz.

Any Video Converter Free uygulamasının sağ tarafındaki medya oynatıcıyı kullanarak sesi önizleyebilirsiniz. Klip, dışa aktarılan dosyaya dahil etmek istemediğiniz bir tanıtım veya başka bir içerik içeriyorsa, makas simgesini tıklatın ve dosyanın nereden başlayıp biteceğini seçin.

İşlemi bitirdikten sonra sağ üstteki mavi renkli 'Convert now' düğmesine tıklayın. MP3'ünüzün kaydedildiği klasör otomatik olarak açılacak ve dosya medya oynatıcınızda çalmaya hazır olacaktır.

İlginizi
çekebilir

Ücretsiz YouTube'dan Video İndirme

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz