Ogznet.com
YouTube’dan MP3’e Video Dönüştürme ve En İyi Video İndirme Uygulamaları Paylaş:

YouTube’dan MP3’e Video Dönüştürme ve En İyi Video İndirme Uygulamaları

YouTube’dan MP3’e Video Dönüştürme ve En İyi Video İndirme Uygulamaları

Youtube’dan MP3’e ve MP4’e Dönüştürücü ve En İyi Video İndirici

YouTube’dan MP3’e video dönüştürücü araçları ile bir YouTube videosunu bir MP3 dosyası olarak indirebilirsiniz. Online Youtube video indirici ve Mp3’e dönüştürücü araçlar bu yazımızda.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

YouTube videolarını MP3'e dönüştürmek için yüzlerce olmasa da onlarca ücretsiz alternatif var. Bazı YouTube video indirme ve dönüştürücüleri, dönüştürme ve indirme işleminde gerçekten yavaştır ve bazılarıda reklamlarla doludur veya kullanımı kafa karıştırıcıdır.

Aşağıda derlediğimiz liste, her biri kendi benzersiz özellik setine sahip en iyi YouTube videolarını MP3'e dönüştürme özelliklerini sunarlar. Ayrıca daha önce görmemiş olabileceğiniz YouTube videolarından sesleri çıkarmanın bir kaç yolunu göreceksiniz.

İpucu: MP3' ses dosyasını YouTube videosundan aldıktan sonra, bir iPhone zil sesi ya da istediğiniz diğer herhangi bir ses formatı için M4R'ye kaydetmek için ücretsiz bir ses dosyası dönüştürücü kullanabilirsiniz.

Not: YouTube'dan MP3'ye video dönüştürürken görüntülenen reklam içeriğinden gelen ses alınmaz. Reklamlar videolardan tamamen ayrıdır ve bir videoyu MP3 veya başka herhangi bir ses / video formatına dönüştürdüğünüzde dahil edilmez.

Bir Web Sitesi Yardımı ile YouTube Video İndirme ve Dönüştürme

Youzik

Youzik, Youtube videolarını mp3 olarak indirmenize izin veren hızlı ve kolay kullanıma sahip bir web sitesidir. Video indirmek ve mp3'e dönüştürmek için üçüncü taraf program kurulumuna gerek yoktur, eklenti yoktur, kayıt bile yoktur, sadece site üzerindenki kutuya YouTube video URL'sini kopyala-yapıştır yapmanız yeterlidir.

İndirme işlemi, aracın videoyu dönüştürmesi ile başlar. Bu nedenle bekleme süresi yoktur.

Youzik'i, akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlarla da kolayca kullanabilirsiniz. Bu şekilde mp3 dosyalarını herhangi bir cihaza kaydedebilirsiniz.

Sistem mümkün olan en iyi kaliteyi kullanarak mp3 dosyasına dönüşüm yapmaktadır (320kbps).

Youzik, tüm Youtube videolarınızı mp3 formatında indirip doğrudan cep telefonunuza veya tabletinize kaydedebileceğiniz Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer, Opera gibi tüm popüler web tarayıcılarında ve ayrıca Android mobil tarayıcılarda çalışır.

Youzik ayrıca, hızlı bir MP4 dönüştürücü ve indirici sağlar. MP4 kalitesi çok iyidir. Tıkladığınızda beklemeniz gerekmez. YouTube Video indirme, yaklaşık üç saniye içinde başlar.

Youtube MP3

YoutubeMP3.to, YouTube video ve mp3 indirme aracı olan Youzik gibi başka bir web sitesidir ancak beğenebileceğiniz birkaç ilave seçenek bulunmaktadır.

YouTube'daki videoları MP3 veya MP4 olarak dönüştürmenize ve indirmenize izin veren ücretsiz bir sitedir. İndirmek istediğiniz youtube videosunun bağlantısını sitede bulunan kutuya yapıştırın, ardından çıktı formatını seçin ve dönüştür düğmesine tıklayın. Youtube MP3 dosyanızı istediğiniz biçime dönüştürürken ve indirirken biraz bekleyin. Bu kadar kolay!

Hiçbir özelleştirme yapmadan çabucak başlamak için YouTube URL'sini kopyala-yapıştır yapıp CONVERT tuşuna basın ve bir sonraki sayfada DOWNLOAD seçeneğini seçin.

Bununla birlikte, videoyu dönüştürmeden önce More Options (Diğer Seçenekler) düğmesini seçerseniz, orijinal videodaki ses çok yüksek veya sessizse ses seviyesini ayarlama seçeneğine sahip olursunuz. Daha sessiz yapmak için ses seviyesi kaydırıcısını sola, daha yüksek sesle MP3 dosyası indirmek için sağa kaydırın.

YoutubeMP3.to'daki açılır menü, MP3'in içinde olmasını istediğiniz bit hızını seçmenizi sağlar, 256 KB veya 320 KB (daha büyük sayı genellikle daha iyidir). Videoyu AAC, M4A, OGG ve WMA gibi MP4 ve 3GP gibi video formatlarında kaydedebileceğiniz diğer ses formatları da vardır.

Videoyu dönüştürdükten sonra, MP3'e dönüştürülmesi gereken bir bölüm (veya herhangi bir desteklenen format) almak için dosyayı EDIT seçeneğini seçin, zil sesi yapmayı planlıyorsanız, mükemmel bir seçenektir.

İlginizi çekebilir

Android için En İyi YouTube Video İndirme Uygulamaları

Android akıllı telefonlardan YouTube videolarını indirmek ister miydiniz? Bu yazıda Android için en iyi YouTube video indirme uygulamalarını sunuyoruz ve ayrıca..

Program veya Uygulama ile YouTube Video İndirme ve Dönüştürme

YouTube to MP3 Converter

YouTube videolarını MP3'e dönüştürmek için tam özellikli bir bilgisayar programı arıyorsanız, MediaHuman YouTube to MP3 Converter, Windows, Mac ve Ubuntu için en iyi seçenektir.

Bu listedeki diğer program veya araçta bulunmayan birkaç güzel özellik ve programı özelleştirmek ve istediğiniz gibi çalışmasını sağlamak için ayarlamalar yapabileceğiniz gerçekten çok özel seçenekler vardır.

Toplu indirme işlemleri ve çoklu bağlantı içe aktarma özelliğini destekler. Böylece bir kerede birden fazla MP3 dosyasını kuyruğa ekleyip indirebilirsiniz.

MediaHuman YouTube to MP3 Converter, aynı zamanda çalma listesi indirmelerini de destekler; böylece bir videonun içinde bulunduğu tüm çalma listesi videolarını anında alabilir ve her videoyu ayrı bir MP3'e dönüştürebilirsiniz.

Bu YouTube'dan MP3'e dönüştürücü ayrıca, MP3'lerin otomatik olarak iTunes'a yükleneceği şekilde iTunes içe aktarmayı ayarlamanıza izin verir; böylece indirdiğiniz MP3'leri iPhone'unuz veya iPad'inizle senkronize etmeyi planlıyorsanız, mükemmel olur.

Diğer önemli özellikleri şunlardır: Dosyalar bittikten sonra bant genişliği kontrolü, özel bit hızı ayarları, M4A ve OGG format desteği, otomatik kapanma seçeneği, özel videolara erişmek için YouTube girişi, indirmeden önce başlığı ve diğer bilgileri yeniden adlandırma ve MP3 dosyalarını karşıdan yükleme desteği SoundCloud, Facebook ve Vimeo gibi diğer web siteleri desteği.

YouMp34 - Android için ücretsiz Youtube Müzik veya Video indirme uygulaması

YouMp34 - Android için ücretsiz Youtube Müzik veya Video indirme uygulaması

YouTube videolarını MP3 olarak doğrudan Android telefonunuza veya tabletinize indirmek mi istiyorsunuz? YouMp34 bu iş için en iyi mp3 indirme uygulamasıdır. Gerçekten basit ve ihtiyaç duyduğu şeyi hızlı ve kolay bir şekilde yapar.

Uygulama içinden, MP3 olarak kaydetmek istediğiniz YouTube videosunu arayın ve indirme sayfasına ulaşmak için Download öğesine dokunun. Doğru video olup olmadığını anlamak için önce Play düğmesini kullanın.

İndirme sayfasında iki düğme vardır. Müzik notası logolu olan MP3 dosyası, diğeri ise YouTube videosunu MP4 video dosyası olarak indirmek içindir.

Not: YouMp34, Google Play Store'da bulunmadığından, .APK dosyasını indirip telefonunuza veya tabletinize dışarıdan yüklemeniz gerekmektedir.

Documents by Readdle - YouTube'dan Video ve Müzik indirmek için iPhone Uygulaması

Müzik ve diğer ses dosyalarını doğrudan bir iPhone'a indirmek, Android'de olduğu kadar kolay değildir; çünkü iPhone'da bu tür şeyleri kullanmak için bir yol yoktur.

Bunun yerine, iki şeyi yapmanız gerekir: dosyaları indirmeyi destekleyen bir uygulamayı kullanın ve sonra bir YouTube videosunu MP3'e dönüştürmek indirin.

 1. Readdle'ın ücretsiz Dokümanlar uygulamasını telefonunuza yükleyin.

Not: Dosyaları indirebilen diğer uygulamalar da var, ancak özellikle telefonunuz kilitliyken müzik dinlemek istiyorsanız bu uygulamanın en iyi sonucu verdiği görüldü (bunu iOS YouTube uygulaması ile yapamazsınız).

 1. Uygulamayı açın ve sağ alt köşedeki yerleşik küçük tarayıcı penceresine dokunun.
 2. Youzik sitesini açın ve MP3 olarak indirmek istediğiniz videoyu bulun yada video bağlantısını yapıştırabilirsiniz.

Not: İsterseniz YoutubeMP3'ü de kullanabilirsiniz.

 1. Videonun indirme sayfasından MP3 seçeneğini seçin.
 2. Sorulduğunda, MP3 için bir ad girin ve daha sonra kaydetmek için bir klasör seçin veya varsayılan klasörü kullanın.

İpucu: MP3 indirmek için dokunduğunuzda dosya adı sorulmazsa, bunun yerine düğmeyi basılı tutun ve Download bağlantısını seçin.

 1. MP3'ü iPhone'unuza indirmek için Kaydet'e dokunun.
 2. MP3 dosyasını 5. Adım'da seçtiğiniz klasörden oynatabilirsiniz. Klasörlerinize geri dönmek ve MP3'ü açmak için Readdle uygulamasının sol alt köşesindeki düğmeyi kullanın.

Not: Readdle uygulamasından hoşlanmıyorsanız, Offline Files & Web Browser veya Files uygulamalarını deneyin. MP3 dosyalarını doğrudan telefonunuza kaydetmenize izin veren iki benzer iPhone dosya indirme uygulaması.

Audacity

MediaHuman'ın yukarıda bahsedilen aracı kadar kullanımı kolay olmasa da, Audacity Windows, Linux ve MacOS için popüler bir seçenektir.

Audacity ücretsiz bir ses kayıt ve düzenleme programıdır, bu nedenle YouTube dönüşümleri için çalışma şekli oldukça basittir: Bilgisayarın seslerini kaydedin ve ardından bir MP3 dosyasına kaydedin!

Bunu yapmak için, Audacity'deki birkaç ayarı değiştirmeniz ve hoparlörlere gönderilen herhangi bir sesi kaydedeceği için bilgisayarınızda başka hiçbir ses çalmadığından emin olmalısınız.

Aşağıda bunu anlatan ayrıntılı adımlar var, ilk önce Windows, daha sonra macOS için:

Windows;

 1. Audacity'yi indirin ve yükleyin.
 2. Ayarları açmak için Düzen> Tercihler ... 'e gidin.
 3. Soldaki Cihazlar sekmesine gidin.
 4. En üstteki Arayüz bölümünden, "Ana Bilgisayar:" seçeneğini Windows WASAPI olarak değiştirin.
 5. Aynı pencereden, altındaki Kayıt bölümünde, "Aygıt:" seçeneğini çıktı aygıtı olarak değiştirin, hoparlörleriniz veya kulaklıklar gibi.
 6. Kaydetmek ve çıkmak için tıklayın veya dokunun.
 7. Bir web tarayıcısından (hangisinin önemi yok) "dönüştürmek" istediğiniz videoyu oynatmak için açın ve mümkün olduğunca çabuk Audacity'deki kayıt düğmesine basmaya hazır olun. Ya da önce Audacity'e kayıt yapmaya başlayıp videoyu başlatabilirsiniz, ancak başında herhangi bir sessizliği kaldırmak için Audacity'de biraz düzenleme yapmanız gerekebilir.
 8. Kaydetmeyi durdurmak için Audacity'deki stop düğmesine basınız.
 9. Kaydı MP3'e kaydetmek için, Dosya> Dışa Aktar> MP3 olarak Dışa Aktar'a gidin ve MP3'i daha sonra bulabileceğiniz bir yere kaydedin.

macOS;

 1. Ses dosyasını YouTube'dan Audacity'ye yönlendirecek olan Audacity'yi ve ayrıca Soundflower'ı indirin ve yükleyin.
 2. İpucu: Soundflower'ı indirip açtığınızda, yükleyiciyi kullanmak için Soundflower.pkg dosyasını çalıştırın. Yükleyemezse, Sistem Tercihleri> Güvenlik ve Gizlilik bölümüne gidin ve "yüklenmeden engellendi" mesajının yanındaki İzin ver'i seçin.
 3. Apple menüsünden, Sistem Tercihleri ​​... 'ni ve sonra Ses'i seçin.
 4. Ses ekranının Çıktı sekmesinde, çıktı aygıtı olarak Ses Çerçevesi (2ch) seçeneğini belirleyin.
 5. Audacity Kullanıcı Tercihleri ​​ekranında, Audacity> Tercihler ... üzerinden, sol taraftaki Cihazlar sekmesini açın.
 6. Kayıt bölümü altında, "Aygıt:" seçeneği olarak Ses (2 kanal) seçeneğini belirleyin.
 7. Sol taraftaki Kayıt sekmesini açın ve videoyu oynatırken duyabilmeniz için girişin Yazılım Yürütmesini etkinleştirin.
 8. Değişiklikleri kaydetmek için Tamam'ı seçin.
 9. Sonuçta MP3'e kaydetmek istediğiniz YouTube videosunun bir web tarayıcısı açın.
 10. Bu videoyu oynatmaya hazır olun ancak Audacity'deki kayıt düğmesine basmaya da hazır olun. Ya önce bir tane (yani videoyu oynatabilir ve daha sonra kayıt düğmesine basabilir ya da tersini yapabilirsiniz), ancak kaydetmeye başlamadan önce başlamazsan videonun başlangıcını biraz kaçırırsın.
 11. Kaydı bitirmek için Audacity'de dur düğmesini kullanın.
 12. Kaydı bir MP3 dosyasına kaydetmek için Dosya> Dışa Aktar> MP3 Olarak Dışa Aktar'a gidin.
 13. Bilgisayarınızın normal sesler tekrar çalacağından emin olmak için Adım 2 ve 3'ü tekrarlayın, ancak bu sefer Dahili Hoparlörler'i seçin.

MP3'ün başındaki sessizliği veya sonunda oluşacak bazı sesler varsa, Audacity'de ile bunları kırpmak kolaydır.

Not: Audacity MP3'e kaydetmezse ve eksik bir lame_enc.dll dosyası veya libmp3lame.dylib dosyası hakkında bir mesaj gösterirse, yardım için sorun giderme kılavuzuna bakın. Bu, düzeltilmesi kolay ortak bir sorundur.

VLC Media Player

VLC Media Player, inanılmaz derecede çok yönlü, ücretsiz bir video ve ses dosyası oynatıcısıdır ve YouTube videolarını Windows, MacOS ve Linux sistemlerinde MP4 formatında indirmek için mükemmel bir şekilde çalışır.

Video MP4 formatındayken, yukarıda okuduğunuz web tarayıcı yöntemini kullanırak MP3 formatına dönüştürebilirsiniz.
VLC ile YouTube videolarını MP4 olarak nasıl indireceğiniz aşağıda anlatılmıştır:

 1. VLC media player'ı indirin.
 2. VLC'nin ağ seçeneklerini açın:
  • Windows: VLC'nin Medya> Ağ Akışını Aç ... seçeneğine gidin.
  • macOS: Dosya> Ağı Aç ... seçeneğini kullanın.
 3. YouTube videosunun URL'sini bu Ağ sekmesindeki metin kutusuna yapıştırın.
 4. VLC'de YouTube videosunu oynatmaya başlamak için Windows'ta Oyna veya MacOS'ta Aç öğesine tıklayın.
 5. Başladıktan sonra (isterseniz duraklatabilirsiniz), VLC'nin akış yaptığı gerçek URL'yi kopyalayın:
  • Windows: Araçlar> Kodlayıcı Bilgileri'ne gidin. Codec sekmesinde, en yakınında bulunan "Konum:" yanında bulunan uzun URL'yi kopyalayın.
  • macOS: Pencere> Medya Bilgisi ... menü seçeneğini bulun. Genel sekmesini açın ve URL'yi "Konum" metin kutusundan kopyalayın.
  • Not: Bu URL'nin ne kadar uzun olduğunu göz önüne alarak, kopyalamadan önce hepsini (Ctrl + A veya Command + A) seçerek kopyaladığınızdan emin olmak iyi olacaktır (Ctrl + C veya Komuta + C).
 6. Bu URL'yi, Chrome, Edge, Internet Explorer, Firefox vb. gibi web tarayıcınıza yapıştırın.
 7. Yüklenmeye başladıktan sonra, videoyu sağ tıklayın veya dokunup basılı tutun ve o menüden kaydet seçeneğini seçin. MP4'ü kaydetmek için Ctrl + S veya Command + S kısayoluna da basabilirsiniz.

Şimdi, YouTube videodan sesi almak için MP4'ü bir MP3 dosyasına dönüştürün.

Yorumlar (1)
 • avatar
  Jam

  Buna ek olarak, iyi bir araçtır https://h2converter.com/ benzerini kullanıyorum.

Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!