Ogznet.com
YouTube’dan Video İndirmenin En İyi 5 Yolu Paylaş:

YouTube’dan Video İndirmenin En İyi 5 Yolu

YouTube’dan Video İndirmenin En İyi 5 Yolu

YouTube’da zaman su gibi akıp geçiyor. Tıkladığınız her video sizi bir başka eğlenceli videoya götürüyor. Fakat özellikle sınırlı bir mobil veri erişiminiz varsa, YouTube videoları sizi eğlendirdiği kadar internetinizden de götürüyor. En sevdiğiniz YouTube videolarını internetinizden yemeden defalarca izlemenin en iyi yolu ise bu videoları cihazınıza indirmek. 

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

YouTube Premium üyesi olanlar, bu platformdaki videoları çevrimdışı, yani internet bağlantısına ihtiyaç duymadan da izleyebiliyorlar. Fakat YouTube Premium abonesi olmadan da YouTube’dan video indirmek mümkün. YouTube üzerinden video indirip bu videoları çevrimdışı izlemenize imkan tanıyan pek çok internet sitesi, program ve uygulama var. Farklı formatlarda video indirmenize olanak sağlayan bu YouTube video indiriciler oldukça kullanışlı.

Farklı Formatlarla Daha İyi Bir Deneyim

Videoları farklı formatlarda indirmek ne işe yarar? Mesela bazen YouTube’u video izlemek için değil en sevdiğimiz şarkının en sevdiğimiz canlı kaydını dinlemek için kullanırız. Böyle durumlarda aslında videoya ihtiyacımız olmaz, şarkıyı telefonumuza mp3 formatında indirmek bizim için daha kullanışlıdır. Böylece indirdiklerimiz telefonumuzda da fazla yer kaplamaz. YouTube’dan video indirme araçları bize bu anlamda da veri ve yer tasarrufu sağlar.

Şimdi, YouTube’dan farklı formatlarda video indirmenizi sağlayacak en iyi 5 YouTube video indirme aracına bakalım.

Ücretsiz En İyi Video İndirme Siteleri ve Uygulamaları

  1. oDownloader

İnternet üzerinde bulabileceğiniz en iyi ve en pratik video indirme aracı oDownloader çünkü bu araç hızlı, ücretsiz, her tür cihaza indirme yapmanızı sağlıyor, üstelik reklamsız. İnternetteki pek çok ücretsiz servisin aksine, oDownloader sizi reklamlarla rahatsız etmiyor. Videonun linkini kopyalayıp doğrudan site ana sayfasındaki alana yapıştırdıktan sonra indirmek istediğiniz formatı seçerek çabucak indirip işinize dönebiliyorsunuz. Daha hızlı bir deneyim için bilgisayarınıza programı da indirebilirsiniz.

  1. 4K Video Downloader

Bu araçla YouTube’daki video ve oynatma listelerini çeşitli formatlarda indirebiliyorsunuz. Çoklu indirme yapmanıza izin veren 4K Video Downloader, ayrıca YouTube’da özel, yani gizli olarak paylaşılmış videoları da giriş yapmadan indirme imkanı sağlıyor. YouTube’dan video indirirken video altyazılarını da beraberinde indirebiliyorsunuz. Üstelik bu program diğer pek çok video paylaşım sitesinde de çalışıyor ve 3B videoları MP4, MKV, FLV, 3GP gibi formatlarda indirmeye izin veriyor.

  1. WinX YouTube Downloader

WinX ile YouTube’un yanı sıra 300’ün üzerinde siteden farklı formatlarda video ve oynatma listesi indirebilirsiniz. MP4, MP3, FLV or WebM formatlarında 4k videolar indirebileceğiniz bu ücretsiz YouTube indirme aracı, videoların URL’sini otomatik olarak algılıyor. 300’e kadar video URL’sini toplu olarak indirme listesine alabilen WinX, çözünürlük, boyut ve biçim analizi de kendisi yaparak size pek iş bırakmıyor.

  1. Videoder 

Videoder hem Windows hem de Android üzerinde çalışan Hint işi ücretsiz bir YouTube video indirme aracı. Video ve oynatma listesi indirebileceğiniz bu program ile 1000’in üzerinde siteden farklı formatlarda indirme yapabiliyor, kendi tarayıcısı ile reklamsız arama yapabiliyorsunuz. Android cep telefonunuzdan veya tabletinizden kullanma imkanı Videoder’in en büyük avantajlarından biri. Bu sayede en sevdiğiniz videoları fazla veri kullanmadan telefonunuza indirip fazla yer kaplamadan saklayabiliyorsunuz.

  1. Free YouTube Downloader

Video ile birlikte altyazı da indirmenizi sağlayan bu ücretsiz masaüstü uygulaması da popüler video indirici araçlar arasında. Bu pratik program PC ve Mac üzerinde kullanılabiliyor; fakat oDownloader gibi program indirmeden, doğrudan site üzerinden indirme yapamıyorsunuz. Hız ve pratiklik arayan, cep telefonundan indirme yapmak isteyenler için ideal araç olmasa da Free YouTube Downloader popüler ücretsiz indiriciler arasında yer alıyor.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!