Ogznet.com
Ogznet.com
image from flickr.com

YouTube videolarını ücretsiz olarak nasıl indirebilirim?

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

YouTube videolarını indirmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmak Youtube'un hizmet şartlarına aykırıdır; bu, yalnızca doğrudan sunucularından video izlemeniz gerektiğini belirtir. YouTube videolarını indirmek, telif hakkı sahibinden izin almanız, genel kullanıma açık olması veya videonun sahibi olmamanız durumunda sizin için olası telif hakkı ihlaline neden olur.

Bununla birlikte, YouTube, web servisi ve kendi uygulamaları aracılığıyla video indirmek için bazı yollar sunar. Bu kılavuzda bunun nasıl yapılacağını açıklayacağız ve sizi iPhone, Android, Mac ve PC için mevcut seçenekleri göstereceğiz.

YouTube videoları bir PC'ye nasıl indirilir

1. 4K Video İndiricisini Kullanın

YouTube videolarını bir Windows PC'ye indirmek için, 4K Video Downloader programını indirip yükleyerek başlayın. Bu çok yönlü yazılım tamamen ücretsizdir ve tüm oynatma listelerinin yanı sıra 360 derece ve 3 boyutlu videoları da indirebilir. Tamamlandığında, 'Başlat' yazan kutuyu işaretleyin ve 'Son'u tıklayın.

2. YouTube Premium ile videoları indirin

Bir YouTube Premium aboneliğiniz varsa, üçüncü taraf bir yazılım olmadan çevrimdışı izlemek için video indirme olanağı da dahil olmak üzere çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bunu YouTube, YouTube Müzik ve YouTube oyun uygulamalarını kullanarak yapabilirsiniz. İndirilen videoları yalnızca uygulamayı kullanarak izleyebileceğinizi unutmayın; video dosyasını farklı bir cihaza taşıyamaz veya farklı bir oynatıcı ile izleyemezsiniz.

YouTube videoları bir Android telefona nasıl indirilir

3. YouTube videoları TubeMate ile nasıl indirilir?

TubeMate, YouTube videolarını Android akıllı telefonlara indirmek için en popüler araçlardan biridir ve çünkü bunun iyi bir nedeni vardır: kullanımı gerçekten çok kolaydır ve ihtiyaç duymayacağınız hiçbir özelliğe sahip değildir.

TubeMate video indiricisi Google Play Store'da mevcut değildir. Android cihazınızda TubeMate YouTube Downloader web sitesini ziyaret edin ve indirmek için sitelerden birini seçin.

YouTube videoları bir iPhone'a nasıl indirilir

YouTube videoalarını indirme işlemi, bulunduğunuz Apple OS işletim sistemine bağlı olarak çok az farklıdır. Bir iPhone, iPad veya iPod touch'ta iOS kullanıyorsanız, ilk yönteme ve Mac'te OS X veya MacOS kullanıyorsanız ikinciye ihtiyacınız olacak.

Her şeyden önce, indirmek istediğiniz videoyu iOS için YouTube uygulamasında veya Safari'de bulun. Bulduktan sonra, 'Paylaş' simgesine ve ardından 'Bağlantıyı Kopyala'ya dokunun.

Belgeleri açın ve ekranın sağ altındaki küçük pusula olan web tarayıcısı simgesini arayın. Ona dokunun ve savefrom.net sitesine gidin. YouTube video adresini büyük giriş kutusuna yapıştırın, tercih ettiğiniz kalite seçeneklerini seçin, ardından dosya indirmeye başlayacaktır.

YouTube videoları bir Mac'e nasıl indirilir

Mac'te çok sayıda seçenek var, ancak en basitlerinden biri MacX YouTube Downloader (Windows için de geçerli). Yapmanız gereken tek şey bağlantıyı eklemek ve kalite seçeneklerini seçmek ve aynı anda birden fazla video indirebilirsiniz.

YouTube videolarını hangi formatlarda indirebilirim?

Video indirme uygulamaları genellikle size çeşitli dosya formatları sunar. En yaygın olanları MP4, 3GP, AVI ve MOV; format ve kalite ayarlarının seçimi videonuzu hangi cihazda izleyebileceğini ve videonun ne kadar iyi olacağını etkileyecektir.

Video kalitesi önemli değilse, 3GP sizin için yeterlidir. MOV, Apple'ın video formatıdır ve her Mac'te çalışır, AVI Microsoft tarafından geliştirilmiştir ve PC'lerde iyi bir şekilde çalışır ve MP4, MP3'ün videodaki karşılığıdır ve hemen hemen her cihazda çalışır. Maksimum uyumluluk için, MP4'e bağlı kalmanızı öneririz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz