Yüklemeniz Gereken 13 Temel Android TV Uygulaması

Yüklemeniz Gereken 13 Temel Android TV Uygulaması

Bir Android TV cihazı mı aldınız. Güzel! Ama şimdi ne yapacaksınız? YouTube ve Google Play Müzik gibi birkaç uygulama önceden yüklenmiştir. Gerisi size kalmış. En iyi deneyim için video, müzik, verimlilik ve sistem uygulamalarının bir karışımına ihtiyacınız var. Bunu akılda tutarak, hemen yüklemeniz gereken temel uygulamalara bakalım.

1. MX Player (Ücretsiz)

MX Player uzun zamandır Android'deki en iyi video oynatıcılardan biri olarak kabul edilir. Nitelikleri konforlu bir şekilde daha büyük ekrana çevrilebilir.

Uygulamaya çok sayıda kodek ve altyazı dosyalarını destekler. Arayüz pürüzsüz ve kullanımı kolaydır.

MX Player ayrıca yerel olarak kaydedilmiş dosyaları ve içeriği harici sürücülerden okuyabilir ve Android TV cihazında USB bağlantı noktaları olan herkes için mükemmel bir arkadaştır.

2. Sideload Launcher (Ücretsiz)

Android TV'deki Google Play Store, akıllı telefon sürümünün zayıflamış bir sürümüdür. Bazı uygulamalar Android TV ile uyumlu değildir, bu nedenle aralarından seçim yapabileceğiniz pek bir şey yoktur.

Ancak, işletim sistemi bir Android uygulamasını çalıştırabilir ve Android TV'deki uygulamaları yan yana yükleyerek popüler bir etkinlik haline getirir.

Ama bir sorun var. İndirdiğiniz uygulamalar, cihazların ana ekranında veya uygulama listesinde görünmez. Onlara erişmenin tek yolu Ayarlar menüsü.

Çözüm, üçüncü taraf bir uygulama yüklemektir. Kullanması en kolay uygulama Sideload Launcher. Açtığınızda, yüklenen tüm uygulamalarınızın bir listesini göreceksiniz.

3. Netflix (Ücretsiz)

Netflix cihazınıza önceden yüklenmiş olarak gelebilir. Olmazsa, uygulamayı indirin.

Bir Netflix aboneliği, binlerce TV filmine ve şovuna erişmenizi sağlar. Gerçek TV deneyimi isteyen herkes için vazgeçilmez bir hizmettir.

4. Plex (Ücretsiz)

Geniş bir dijital film ve TV şovu koleksiyonunuz varsa, Plex onları evinizdeki tüm ekran ve cihazlarda yayınlamak için en iyi çözümdür.

Geniş kütüphanelerine ek olarak, Plex ayrıca altyazı dosyalarını, meta verileri, film resimlerini, görüntüleyici derecelendirmelerini ve daha fazlasını otomatik olarak indirebilir.

İçeriğinizi uzaktan izlemek istemediğiniz sürece, Plex kullanımı tamamen ücretsizdir.

5. AirScreen

Android TV cihazları yerel olarak Google Cast'ı desteklemektedir. Bu, Android akıllı telefonlardan ve Chrome tarayıcısı ve Chromebook'lar gibi diğer Google ürünlerinden doğrudan TV ekranınıza içerik aktarabileceğiniz anlamına gelir.

Apple'ın AirPlay desteklenmiyor. Bir Apple cihazınız varsa, yükleyebileceğiniz en iyi uygulamalardan biri AirPlay'dir. iPhone veya iPad ekranınızı Android TV kutunuza yansıtmanızı sağlar.

Uygulamalar ayrıca Google Cast, Miracast ve DLNA protokolleriyle de çalışır.

6. X-plore File Manager

Bir dosya yöneticisinin cihazınızda yüklü olması her zaman faydalıdır, ancak bu uygulamaları yüklemeyi planlıyorsanız, bu önemlidir.

Android TV için iyi bir çok dosya yöneticisi uygulama bulunmaktadır.

Yandan yükleme açısından, X-plore Dosya Yöneticisini öneriyoruz. Bir APK dosyasını USB bellekten cihazınızın sabit diskine aktarmayı kolaylaştıran çift bölmeli bir yaklaşım kullanır.

7. Google Drive

Bilgisayarınızın dosyalarına Android TV cihazınızla erişmek istiyorsanız, Google Drive en iyi çözümü sunar.

Maalesef, Google Drive, Android TV için Google Play Store'da mevcut değildir. Uygulamayı sideload etmeniz gerekecektir. Uygulamanın APK dosyasını denemeden ve kurmadan önce X-plore Dosya Yöneticisinin kurulu olduğundan emin olun.

8. Kodi

Dijital içeriklerin hiçbirine sahip değilseniz, Kodi'nin Plex'ten daha iyi bir seçim olduğunu iddia edebilirsiniz.

Uygulamaya, isteğe bağlı videolara, canlı TV'ye, hava durumu güncellemelerine, haberlere, üretkenlik araçlarına ve daha pek çoğuna erişim sağlayabilen neredeyse sonsuz sayıda eklenti bulunmaktadır.

9. Wake on LAN

Wake on LAN, bilgisayarınızı uzaktan uyandıran tek Android TV uygulamasıdır.

Plex veya Kodi kullanarak çok sayıda yerel yayın gerçekleştirmeniz hayati bir özelliktir. Plex veya Kodi sunucusunu çalıştırdığınız bilgisayar uyku moduna geçerse, Wake on LAN uygulaması onu uyandırmaya zorlayabilir ve böylece akış içeriğini yeniden başlatmazsınız.

10. Steam Link

2018 yılında Steam sonunda Android TV için Steam Link'i başlattı.

Uygulama, Steam oyunlarınızı doğrudan herhangi bir Android cihazına aktarmanıza olanak tanır. Sonunda bilgisayarınıza ve bir HDMI kablosuna gerek olmadan TV'nizde tüm PC oyunlarını oynayabilirsiniz.

11. Spotify

Kablo TV müzik kanalları can sıkıcı ve reklam dolu. YouTube Premium için ödeme yapmak istemezseniz, YouTube'daki müzik deneyimi çok daha iyi olmaz.

Spotify buna cevaptır. Özel bir Android TV uygulamasıyla birlikte diğer Müzik servisleri arasında Pandora ve Google Play Müzik bulunmaktadır.

12. Google Chrome

İşin garibi, Google Chrome Android TV cihazlarına önceden yüklenmiş olarak gelmiyor. Uygulamanın bir Android TV sürümü bile yok.

Chrome'un bir mağaza sürümü olmamasına rağmen, onu sideload etmenize gerek yoktur. Web'deki Google Play Store'daki Chrome'un desteklediği cihaz listesine giderseniz, Android TV kutunuz uyumlu bir cihaz olarak listelenir.

13. Ağ TV Uygulamaları

Tüm dünyada önde gelen TV kanallarının hemen hepsi artık bir tür Android TV uygulaması sunmaktadır. Yeni dizileri izleyebilir ve bazı durumlarda canlı TV izleyebilirsiniz.

Android TV'de Ücretsiz Canlı TV İzleme
İlginizi Çekebilir

Android TV'de Ücretsiz Canlı TV İzleme

Android için en iyi 10 TV Kumanda Uygulaması
İlginizi Çekebilir

Android için en iyi 10 TV Kumanda Uygulaması

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.