Yüklemeniz Gereken 13 Temel Android TV Uygulaması

Yüklemeniz Gereken 13 Temel Android TV Uygulaması

Bir Android TV cihazı mı aldınız. Güzel! Ama şimdi ne yapacaksınız? YouTube ve Google Play Müzik gibi birkaç uygulama önceden yüklenmiştir. Gerisi size kalmış. En iyi deneyim için video, müzik, verimlilik ve sistem uygulamalarının bir karışımına ihtiyacınız var. Bunu akılda tutarak, hemen yüklemeniz gereken temel uygulamalara bakalım.

İlginizi Çekebilir Android TV'de Ücretsiz Canlı TV İzleme

Android TV'de Ücretsiz Canlı TV İzleme

Android TV cihazınızda ücretsiz şovların keyfini çıkarmanıza olanak tanıyan yedi Android TV uygulaması.

1. MX Player (Ücretsiz)

MX Player uzun zamandır Android'deki en iyi video oynatıcılardan biri olarak kabul edilir. Nitelikleri konforlu bir şekilde daha büyük ekrana çevrilebilir.

Uygulamaya çok sayıda kodek ve altyazı dosyalarını destekler. Arayüz pürüzsüz ve kullanımı kolaydır.

MX Player ayrıca yerel olarak kaydedilmiş dosyaları ve içeriği harici sürücülerden okuyabilir ve Android TV cihazında USB bağlantı noktaları olan herkes için mükemmel bir arkadaştır.

2. Sideload Launcher (Ücretsiz)

Android TV'deki Google Play Store, akıllı telefon sürümünün zayıflamış bir sürümüdür. Bazı uygulamalar Android TV ile uyumlu değildir, bu nedenle aralarından seçim yapabileceğiniz pek bir şey yoktur.

Ancak, işletim sistemi bir Android uygulamasını çalıştırabilir ve Android TV'deki uygulamaları yan yana yükleyerek popüler bir etkinlik haline getirir.

Ama bir sorun var. İndirdiğiniz uygulamalar, cihazların ana ekranında veya uygulama listesinde görünmez. Onlara erişmenin tek yolu Ayarlar menüsü.

Çözüm, üçüncü taraf bir uygulama yüklemektir. Kullanması en kolay uygulama Sideload Launcher. Açtığınızda, yüklenen tüm uygulamalarınızın bir listesini göreceksiniz.

3. Netflix (Ücretsiz)

Netflix cihazınıza önceden yüklenmiş olarak gelebilir. Olmazsa, uygulamayı indirin.

Bir Netflix aboneliği, binlerce TV filmine ve şovuna erişmenizi sağlar. Gerçek TV deneyimi isteyen herkes için vazgeçilmez bir hizmettir.

4. Plex (Ücretsiz)

Geniş bir dijital film ve TV şovu koleksiyonunuz varsa, Plex onları evinizdeki tüm ekran ve cihazlarda yayınlamak için en iyi çözümdür.

Geniş kütüphanelerine ek olarak, Plex ayrıca altyazı dosyalarını, meta verileri, film resimlerini, görüntüleyici derecelendirmelerini ve daha fazlasını otomatik olarak indirebilir.

İçeriğinizi uzaktan izlemek istemediğiniz sürece, Plex kullanımı tamamen ücretsizdir.

5. AirScreen

Android TV cihazları yerel olarak Google Cast'ı desteklemektedir. Bu, Android akıllı telefonlardan ve Chrome tarayıcısı ve Chromebook'lar gibi diğer Google ürünlerinden doğrudan TV ekranınıza içerik aktarabileceğiniz anlamına gelir.

Apple'ın AirPlay desteklenmiyor. Bir Apple cihazınız varsa, yükleyebileceğiniz en iyi uygulamalardan biri AirPlay'dir. iPhone veya iPad ekranınızı Android TV kutunuza yansıtmanızı sağlar.

Uygulamalar ayrıca Google Cast, Miracast ve DLNA protokolleriyle de çalışır.

6. X-plore File Manager

Bir dosya yöneticisinin cihazınızda yüklü olması her zaman faydalıdır, ancak bu uygulamaları yüklemeyi planlıyorsanız, bu önemlidir.

Android TV için iyi bir çok dosya yöneticisi uygulama bulunmaktadır.

Yandan yükleme açısından, X-plore Dosya Yöneticisini öneriyoruz. Bir APK dosyasını USB bellekten cihazınızın sabit diskine aktarmayı kolaylaştıran çift bölmeli bir yaklaşım kullanır.

7. Google Drive

Bilgisayarınızın dosyalarına Android TV cihazınızla erişmek istiyorsanız, Google Drive en iyi çözümü sunar.

Maalesef, Google Drive, Android TV için Google Play Store'da mevcut değildir. Uygulamayı sideload etmeniz gerekecektir. Uygulamanın APK dosyasını denemeden ve kurmadan önce X-plore Dosya Yöneticisinin kurulu olduğundan emin olun.

8. Kodi

Dijital içeriklerin hiçbirine sahip değilseniz, Kodi'nin Plex'ten daha iyi bir seçim olduğunu iddia edebilirsiniz.

Uygulamaya, isteğe bağlı videolara, canlı TV'ye, hava durumu güncellemelerine, haberlere, üretkenlik araçlarına ve daha pek çoğuna erişim sağlayabilen neredeyse sonsuz sayıda eklenti bulunmaktadır.

9. Wake on LAN

Wake on LAN, bilgisayarınızı uzaktan uyandıran tek Android TV uygulamasıdır.

Plex veya Kodi kullanarak çok sayıda yerel yayın gerçekleştirmeniz hayati bir özelliktir. Plex veya Kodi sunucusunu çalıştırdığınız bilgisayar uyku moduna geçerse, Wake on LAN uygulaması onu uyandırmaya zorlayabilir ve böylece akış içeriğini yeniden başlatmazsınız.

10. Steam Link

2018 yılında Steam sonunda Android TV için Steam Link'i başlattı.

Uygulama, Steam oyunlarınızı doğrudan herhangi bir Android cihazına aktarmanıza olanak tanır. Sonunda bilgisayarınıza ve bir HDMI kablosuna gerek olmadan TV'nizde tüm PC oyunlarını oynayabilirsiniz.

11. Spotify

Kablo TV müzik kanalları can sıkıcı ve reklam dolu. YouTube Premium için ödeme yapmak istemezseniz, YouTube'daki müzik deneyimi çok daha iyi olmaz.

Spotify buna cevaptır. Özel bir Android TV uygulamasıyla birlikte diğer Müzik servisleri arasında Pandora ve Google Play Müzik bulunmaktadır.

12. Google Chrome

İşin garibi, Google Chrome Android TV cihazlarına önceden yüklenmiş olarak gelmiyor. Uygulamanın bir Android TV sürümü bile yok.

Chrome'un bir mağaza sürümü olmamasına rağmen, onu sideload etmenize gerek yoktur. Web'deki Google Play Store'daki Chrome'un desteklediği cihaz listesine giderseniz, Android TV kutunuz uyumlu bir cihaz olarak listelenir.

13. Ağ TV Uygulamaları

Tüm dünyada önde gelen TV kanallarının hemen hepsi artık bir tür Android TV uygulaması sunmaktadır. Yeni dizileri izleyebilir ve bazı durumlarda canlı TV izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir Android için en iyi 10 TV Kumanda Uygulaması

Android için en iyi 10 TV Kumanda Uygulaması

IR blaster cep telefonlarında en az kullanılan özelliklerden biridir. Ayrıca, cep telefonlarında daha nadir yer alan bir özellik. Aslında çok fazla kullanım alanı var. Bunlardan biri televizyonunuzu kontrol etmektir. Bunu yapabileceğiniz çeşitli uygulamalar var. Ancak, bir sürü TV markası var. Bu iyi bir eşleşme bulmayı zorlaştırabilir. Bu makalede, Android için en iyi TV uzaktan kumanda uygulamalarını listeliyoruz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 83 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Yüklemeniz Gereken 13 Temel Android TV Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Yüklemeniz Gereken 13 Temel Android TV Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yüklemeniz Gereken 13 Temel Android TV Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın