Yurt Dışına Çıkarken Yanınıza Almanız Gereken 5 Şey

Yurt Dışına Çıkarken Yanınıza Almanız Gereken 5 Şey

Yurt dışına çıkarken yanınıza almanız gereken 5 şey.

Yurt dışına çıkmak birçoğumuzun ortak hayallerinden bir tanesi. Yıl içerisinde onlarca kez planlar yapıp, tatil zamanında kendimizi ödüllendirmek için yurt dışına gitmek istiyoruz. Ancak yurt dışına seyahat ederken yanımıza almamız gereken eşyaları sık sık düşünüyoruz. En fazla ihtiyaç olacak şeyleri almaya özen gösteriyoruz çünkü önemli bir eşyayı unutmanın telafi olamayabilir.

Biz de bu yazımızda sizler için yurt dışına çıkarken yanınızda olması gereken 5 eşyayı bir araya getirdik. Valiz hazırlarken ve yurt dışında en büyük yardımcınız olacak bu 5 eşya ile olası sorunları önceden çözüme kavuşturabilirsiniz.

1- Fiş Dönüştürücü

Yurt dışında insanların en fazla zorlandığı şeylerin başında şarj aletine uygun bir priz bulmak geliyor. Prizlerin gidilen ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermesinden dolayı yanınıza bir fiş dönüştürücü almak size oldukça fayda sağlayabilir. Bu sayede hangi ülkeye giderseniz gidin, telefon gibi artık hayati öneme sahip şeyleri kolayca şarj edebilirsiniz.

2- Pasaport Kılıfı

Pasaport kılıfı ilk bakışta insanların çok fazla aklına gelen bir detay olmasa da yolculuğu daha güvenli bir hale getiren detaylardan. Pasaport kılıfı ile yurt dışındaki en önemli eşyanız olan pasaportunuzu uzun seyahatlerle boyunca güvenle yanınızda taşıyabilirsiniz. Pasaport kılıfı modellerinde ise müşteri memnuniyeti, tasarım ve güvenlik gibi beklentileri karşılayan Leather & Paper ön plana çıkıyor.

3- Yağmurluk

Hangi mevsimde nereye gidiyor olursanız olun, yanınızda yağmurluk bulundurmak her zaman size avantaj sağlayacak bir unsur. Hiç beklenmedik anda gelen yağışlara karşı hazır bir biçimde bulunmak ve olası hastalıklardan kaçınmak için valizinizde yağmurluğa yer açmanız da fayda var.

4- İlaç - Vitamin

İlaçlar, yurt dışındaki en büyük kurtarıcılardan bir tanesi olabilir. Özellikle alerji ya da kronik bir hastalığa sahipseniz mutlaka ilaçlarınızı yanınıza almaya özen göstermelisiniz. Ayrıca ağrı kesici, kas gevşetici gibi ilaçlarda işini kolaylaştıracak şeylerden. Bununla birlikte sırt çantasını alıp bir tatil yapmak istiyorsanız, beslenme yetersizliği ihtimaline karşı yanınıza vitamin ilaçları da almanız gerekebilir.

5- Çanta

Yurt dışında gezeceğiniz şehirler ve yürüyeceğiniz kilometrelerce yol da su, yiyecek gibi temel şeyleri taşıyabileceğiniz bir çantayı yanınıza almanızda fayda var. Aksi takdirde bu tarz temel ihtiyaçları elinizde taşımak zorunda kalabilirsiniz ki bu da tatilinizi zehir edebilir.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.