Ogznet.com
Ogznet.com
Image by mohamed Hassan from Pixabay

Yurtdışından Para Alma veya Gönderme için En İyi Para Transfer Uygulamaları

Bankalar haricinde ve bazı üçüncü taraf uygulamalar ile uluslararası para transferlerini kolayca halledebilirsiniz. Her ne kadar bankalar da internet üzerinden para transferini oldukça kolay hale getirmiş olsalar da, üçüncü taraf para transferi sağlayıcısı olmadan uluslararası para gönderme işleminin yapılması hala zor. Bu yüzden bu yurtdışı para transfer uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Para transfer uygulamaları, farklı para birimlerini kullanarak dünya çapında para gönderme olanağı sunar. Genellikle bu tür para transferlerinde komisyon ücretleri uygulanır, bu nedenle ücretleri kontrol ettiğinizden emin olun.

İşte o anda mevcut en iyi uluslararası para transferi uygulamaları.

1. Western Union

Western Union

Western Union, muhtemelen uluslararası para transferleri dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biridir, bu nedenle şirketin küresel hizmetini cep telefonunuzda kullanmak için çok kullanışlı bir uygulama oluşturması şaşırtıcı değildir. iOS ve Android için uygulamalarını bu linklerden indirebilirsiniz.

Doğrudan banka hesabınızdan, kartla veya nakit olarak ödeme seçeneği, Apple Pay ile entegrasyonun yanı sıra kolaylık faktörünü de artırır. Aktarımınızı takip etmek de uygulama üzerinden mümkündür - ne zaman işlendiğini, toplandığını ve tamamlandığını görmek için takip numaranızı (MTCN) girin.

Western Union, $5 (£4) ücret karşılığında $500 (£376) göndermenize izin verir.

2. TransferWise

TransferWise

TransferWise, yenilikçi bir uluslararası para transferi sağlayıcısıdır. Düşük ve şeffaf transfer ücretleri uygulayarak ve gerçek piyasa ortalaması döviz kurunda para dönüştürerek banka havalelerini geleneksel bankalardan daha uygun hale getirmeye odaklanıyorlar. Bir karşılaştırma olarak, bankalar genellikle müşterilere pazarın üzerinde bir oran verir, marj ücretlerinin bir parçasıdır ve genel olarak bu konuda şeffaf değildir.

TransferWise şu anda 71 ülkeye para göndermeyi desteklemektedir. Şirket, 49 para biriminde 1000'den fazla rotayı (ülke kombinasyonları) kapsamaktadır ve aynı zamanda gerçek ortalama piyasa oranını sunan az sayıda şirketten biridir.

TransferWise, uluslararası para transferleri için en iyi seçimlerden biridir. Kolay bir kayıt işleminden verimli transferlere kadar muhteşem bir kullanıcı deneyimi sağlar.

TransferWise hizmetini, iOS ve Android cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

  3. WorldRemit

  WorldRemit

  WorldRemit, mobil para transferleri söz konusu olduğunda hızlı bir alternatiftir. Ayrıca, iOS ve Android uygulaması sayesinde 'cep telefonunuzdan kısa mesaj olarak hızlı bir şekilde para gönderebileceğinizi' iddia ediyor.

  WorldRemit ile 150'den fazla farklı ülkedeki kişilere para gönderebilirsiniz ve transferler banka depozitosu, nakit para çekme, mobil kredi veya normal görüşme olarak alınabilir. En iyisi, işlem süresi sadece birkaç dakikadır ve diğer uçta neredeyse anında kullanılabilirlik sağlar.

  Aktarım tamamlandığında, hem gönderen hem de alıcı bir SMS veya e-posta bildirimi alır ve paranın güvenli bir şekilde geldiğine dair bilgi verir.

  Komisyon oranları, paranın toplamına ve aynı zamanda varış yerine bağlıdır. Burada sabit bir oran yoktur, bu yüzden kaydolmadan önce aklınızdaki ülkeye para gönderme tarifesini kontrol etmek mantıklı olabilir. Bununla birlikte, WorldRemit ile ilk transferiniz ücretsizdir!

  4. Azimo

  Azimo

  Azimo, Google Play ve App Store'da uluslararası para transferi hizmeti için uygulamaları olan bir hizmettir. Azimo, uygulama aracılığıyla para transferi işleminizin durumu hakkında sizi her zaman bilgilendirir.

  Özellikler

  • İlk iki transferiniz ücretsizdir
  • Herhangi bir banka hesabına, mobil cüzdanlara ve 300.000'den fazla güvenli nakit alma noktasına para gönderin
  • 80'den fazla ülkede anında veya bir saatlik transferler, birçok ülkede 7/24 teslimat
  • 25 Avrupa ülkesinden dünya çapında 200'den fazla ülke ve bölgeye para gönderin
  • Transferinizde gerçek zamanlı güncellemeler alın, böylece paranızın tam olarak nerede olduğunu bilin

   

  Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz