Yurtdışında Eğitim Almanın Avantajları

Yurtdışında Eğitim Almanın Avantajları

Her öğrenci daha iyi bir okulda ve daha iyi bir ortamda eğitimini tamamlamak ister. Bunun için de bulunduğu ülkedeki okullarla sınırlı kalmak yerine daha farklı ülkelerde de araştırma yapar.

Yurtdışında eğitim almanın avantajları

Her öğrenci daha iyi bir okulda ve daha iyi bir ortamda eğitimini tamamlamak ister. Bunun için de bulunduğu ülkedeki okullarla sınırlı kalmak yerine daha farklı ülkelerde de araştırma yapar. Aslında sadece bir ülke ile sınırlı kalarak araştırma yapmak çok etik bir davranış değildir. Özellikle de imkanı olan ve yurtdışında kalmayı göze alan öğrencilerin daha farklı ülkelerde de araştırma yapmaları gerekir. Nedeni ise Türkiye’deki eğitim sistemi ile yurtdışındaki eğitim sistemleri arasında büyük farklılıkların olmasıdır. Mesela Türkiye’de eğitim alan bir öğrenci, çalışma iznine sahip olsa da derslerinden geri kalacağı için part-time işlerde biraz zor çalışır ama yurtdışında durum böyle değildir. Daha düzenli bir hayat olduğu için eğitim alan öğrenciler haftanın belli saatlerinde çalışma izni alabilirler bu sayede hem eğitimlerine hem de çalışma hayatlarına çok rahat bir şekilde adapte olabilirler. Bunun yanında sosyal etkinlikler bakımından da diğer ülkeleri incelediğimizde Türkiye’ye göre daha aktif bir düzenin oturduğunu görebiliyoruz ve bu da yine öğrencilerin okula alışma süreçlerini daha kısa sürelere indirmeye ve aynı zamanda daha kaliteli ortamda eğitim almalarına yardımcı oluyor. Yurtdışı eğitim konusu tek taraflı olarak değerlendirilmesi gereken bir konu olmadığı için her açıdan değerlendirmek ve kararı da buna göre vermek en doğrusu olacaktır.

Yurtdışında nereyi tercih etmeli?

Yurtdışında eğitim alabilmek için farklı seçenekler var. Ülkemizden en çok gidilen ve tercih edilen ülkelerin başında Kanada, Amerikan, İrlanda, İngiltere, Almanya, Yeni Zelanda ve son zamanlarda Güney Afrika, eğitim almak için en çok tercih edilen ülkelerdir. Tüm bu saydığımız ülkeler eğitim alanında ciddi başarılar elde etmiş ülkeler olup öğrencilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılayan ülkelerdir. Bu yüzden tercih yapılırken daha çok bu ülkelerden yana yapmanın avantajlı olacağını söyleyebiliriz. Yurtdışında eğitim alırken bir de dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Mesela konaklama seçenekleri bakımından en zengin olan yer Kanada’dır. Aile yanı konaklama, pansiyonda kalma, öğrenci yurdunda kalma veya ev kiralama seçenekleri gibi seçenekler arasında değerlendirme yapılabilir ama bunlardan hangisini seçerseniz seçin kendine göre birtakım sorumluluklarının olduğunu bilmeniz gerekiyor. Mesela aile yanı konaklama için ailenin belirlediği kurallara uymanız, ev kiralarken arkadaşlarınızı seçme konusunda hassas davranmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Yurtdışı eğitim her ne kadar daha fazla avantaja ve getiriye sahip olsa da bir anlamda dikkatli davranılmadığında okula alışma süreci biraz daha uzayabilir ve bu da canınızın sıkılmasına neden olabilir. Bu yüzden tercih yapmadan önce bilen bir kurumdan destek almanız ve buna göre okul ve konaklama seçeneklerini belirlemeniz çok daha sağlıklı olacaktır. En nihayetinde yurtdışına gittiğinizde uzun bir süre burada kalacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Kayıt için arayın

Alanında başarılı ve uzun zamanların deneyimine sahip olan kadromuz, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en güzel fırsatları sunmaya devam ediyor. Hangi ülke olursa olsun, hangi okul olursa olsun hakkında bilgi alabileceğiniz yurtdışı eğitim danışmanlarımız, size her konuda destek olacaklardır. Daha başarılı olabilmek ve kariyerinizde beklediğinizden daha fazlasına ulaşmak için yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında marka haline gelmiş kurumumuzu aramadan karar vermeyin. Geleceğe dair daha umutlu bakmak ve eğitiminizden istediğiniz sonuçları alabilmek için çağrı merkezi numaramızdan arayabilir, https://alternatifecs.com/ sitemizden detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.