Ogznet.com
Zenginliğin 10 sırrı - Nasıl zengin olunur ve nasıl daha fazla para kazanılır? Paylaş:

Zenginliğin 10 sırrı - Nasıl zengin olunur ve nasıl daha fazla para kazanılır?

Zenginliğin 10 sırrı - Nasıl zengin olunur ve nasıl daha fazla para kazanılır?

Ne kadar para kazanırsanız kazanın, kazandığınızdan daha fazla harcama yaparsanız her zaman fakir olursunuz.

Ortalama bir dünyada ve ortalama maaşlarda, çoğumuz 7 rakamlı klübe katılmayı istiyoruz. Kim zengin olmayı hayal etmiyor ki, böylece çalışmayı bırakıp, uçsuz-bucaksız alışveriş yerlerine gidebilir ve sonsuz tatil yapabilirler!

Bununla birlikte, çoğu zengin insan bu şeyleri yapmaz ve bu da servetlerini nasıl artırıp sürdürdüklerinin bir kanıtıdır. Dikkatsizce para harcanan bir hayat yaşamak (varlıklı bir kişinin banka hesabını bile çabucak tüketecek) ve uzun vadeli finansal bağımsızlık ile zenginlik için yaşamak arasında bir fark var.

Kendi kendini yetiştiren zengin, diğerlerinden daha zeki olmak zorunda değildir, ancak ilerlemelesine ve gelişmelesine yardımcı olacak bazı önemli prensiplerde uzmanlaşmıştır. En önemlisi, servetlerini öğrenilebilir bir beceri olarak görüyorlar ve siz de öğrenebilirsiniz.

Bu yüzden, süper zenginliğin saflarına katılmak istiyorsanız, bu 10 alışkanlığı ve yaşam tarzı değişikliğini uygulamayı deneyin ve finansal özgürlüğün gerçekte nasıl hissettirdiğini görün.

1. Finansal bir büyüme zihniyetine sahip olun

Zengin insanlar, iş hakkında düşünmek ve para kazanmanın farklı yollarını bulmak konusunda inanılmaz yaratıcılar. Mega-başarılı insanlar, karlı fırsatları görmeye odaklanan bir finansal büyüme zihniyetinden besleniyorlar.

Bu zihniyet, başarılı ve varlıklı insanların, üzerinde çalışmak için her zaman daha büyük ve daha iyi projeler olduğuna ve her zaman kazanılacak daha fazla para olduğuna inanmalarına yardımcı olur. Yeni fikirleri keşfetmeye açıklar. Her zaman değişiklik yapma ve olumlu bir sonuç oluşturma yeteneğine sahip olduklarına inanırlar.

2. Diğer başarılı insanlarla iletişim kurun

Zengin insanlar, kendilerini diğer başarılı insanlarla çevrelemenin önemini bilirler. Zengin insanlar, zengin, aynı zamanda başarılı olma potansiyeli olan, yetenekli ve en önemlisi başkalarıyla iletişim kurmak isteyen insanlar için zaman harcarlar. Zenginler, her ay konferanslarda, etkinliklerde ve toplantılarda benzer düşünen diğer insanları tanımak veya sadece ilginç biriyle kahve içmek için vakit geçiriyorlar.

Bu, akıllıca bir şekilde harcanan zamandır, zihinlerinin başarıya odaklanmış olmalarını sağlar ve yeni ve ilginç fikirleri olan yeni insanlarla tanışmalarına yardımcı olur. Bunu yapmak, varlıklı kişilerin irtibat listelerini, potansiyel olarak kendilerine yardımcı olabilecek ilgili ve etkili insanlarla doldurmasına da yardımcı olur (ve tersi).

3. Konfor bölgesinin dışına çıkın

Zengin insanlar başarılılar çünkü başarının biraz rahatsızlıktan geldiğini öğrendiler. Gerçekten gelişmenin tek yolunun sınırlarınızı zorlamak olduğunu anlıyorlar. Zengin olmak istiyorsanız, yaratıcı fikirlerinizi ateşlemeniz, benzersiz iş fikirleri edinmeniz ve ardından uygulamaya devam etmeniz gerekecek.

Zenginlik ve başarı, 9'dan 5'e mesai doldurmakla olmaz. İç sesinizi dinlemek ve büyük rüyanızı gerçekleştirmek için atılım yapmaktan geçiyor. Tüm başarılı iş liderleri, vizyon sahibi ve oyun değiştiriciler, nihai başarıya ulaşmak için kendi rahat bölgelerinin ötesine geçtiler. Tarihe geçecek insanlar korkularıyla yüzleşmeye ve bilinmeyene adım atma cesaretine sahiptiler.

4. Birden fazla gelir akışı oluşturun

Ne kadar çok paran varsa, o kadar kolay para kazananabilirsiniz. Ve daha fazla para kazanmanın en kolay ve en hızlı yolu çoklu gelir akışına sahip olmaktır. Bu şekilde her zaman gelen paranız olur ve fazla geliri yeni gelir akışlarına yatırım yapmak için kullanabilirsiniz. Bu, kısaca, zenginlerin varlıklı kalmasının birincil yoludur.

İki temel gelir türü vardır: aktif gelir, para kazanmak için çalışmak ve pasif gelir, doğrudan çalışma saatine bağlı olmayan gelir. Pasif gelir, kira mülkünü, temettü gelirlerini, hisse senetlerini, bir kitap yazmayı veya bir uygulama yapmayı içerir; bunların hepsi satışlardan veya telif ücretlerinden sabit bir gelir akışı sağlar.

5. Yatırım

Zengin insanlar paralarını kendileri için çalıştırırlar. Yatırımın, parayı artırmanın anahtarı olduğunu biliyorlar. Para biriktirmek önemli olsa da, yatırımlarınız varlıklı olmanıza yardımcı olmak için çalışacak.

Tasarruf etmek, geri almak isteyinceye kadar güvenli bir yere para koymak anlamına gelir, ancak çoğu tasarruf hesabı yüksek faiz getirmez, bu nedenle bu para yığını artışlara karşı durağan kalır - eklediğinizin ötesine geçemez. Ancak akıllı yatırımlar size daha sonra yeniden yatırım yapabileceğiniz sağlıklı getiri sağlayacaktır. Bir şeye yatırım yaptığınız zaman, ayrıca bir miktar risk alırsınız, bu yüzden asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

6. Hesaplanan riskleri alın

Zenginler büyük finansal kararlarda kumar oynamazlar; riski azaltmak için ellerinden geleni yaparlar. Araştırma ve analizlerini yaparlar ve hangi seçeneklerin finansal ihtiyaçlarına ve iş ihtiyaçlarına en uygun olduğunu belirlerler. Artıları ve eksileri tartıyorlar ve sonra hesaplanmış riskleri alıyorlar.

Kendilerine “Bu beni hedefime daha da yaklaştırır mı?” diye sorarak finansal kararlar alıyorlar. Gerçekten de onlara fayda sağlayamayacak anlamsız risklerden kaçınıyorlar ve para söz konusu olduğunda hiçbir zaman zorlayıcı bir tavır almıyorlar.

7. Kendini geliştirmeye odaklan

Zengin insanlar genellikle hevesli okurlardır, ancak okudukları kitapların arasında romantik bir romanı bulamazsınız. Zenginler, öz-eğitimin önemini anlıyor ve kendilerini her yönden daha iyi olmaya zorluyorlar. Aslında, okudukları kitaplara bakarsanız, çoğunlukla kendilerini geliştirme konusundaki kitapları bulacaksınız.

Zenginlerin yüzde 85'i ayda iki veya daha fazla kişisel gelişim kitabı okurken, yoksulların yüzde 79'una kıyasla sadece yüzde 11'i eğlence için okuyor. Varlıklı insanların yüzde 94'ü, varlıklı olmayanların yüzde 11'i ile karşılaştırıldığında haber yayınlarını okuyor.

İlginizi çekebilir

Zenginlerin uyguladığı kolay para biriktirme yolları

Bizim kadar çalışmakla beraber, paralarını iyi yöneten insanların ortak özelliklerini ve uyguladıkları taktikleri derledik. Harcamak için çok parası olan zengin..

8. Asla tamamen emekli olup kenara çekilmeyin

Aşırı zenginler, hayatlarının herhangi bir döneminde çalışmalarına gerek olmayacak kadar paraya sahipler, ancak çoğunluğu en azından bir dereceye kadar, yaşları 70'i geçtikten sonra da çalışmaya devam ediyorlar. Aslında, muhtemelen tatile de çıkıyorlar ve esnek programlarının tadını çıkarıyorlar. Fakat birçok zengin insan asla emekli olmuyor. Bunu göze alamayacakları için değil, yaptıklarından zevk aldıkları için.

Birçoğunun özü girişimcidir ve bir işletmeyi yönetme ve büyütme arzusu asla bitmez. Çalışma hayatlarının istikrarı ve onlara verdiği amaç ve yerine getirme duygusu, genel mutluluklarının önemli bir parçasıdır. Çalışmak, onlara sürekli bir başarı hissi ve odaklanmaları için bir hedef verir.

9. Fazla harcama yapmaktan kaçının

Zengin olmayan insanlar korkmadan para harcama, lüks arabalar, büyük evler ve pahalı kıyafetler satın alma konusunda hayal kurarken, zenginler ne kadar çok para harcarlarsa o kadar azına sahip olacaklarını anlıyorlar. Zenginler, aşırı harcama yapsalardı zengin kalmazlardı. Ne kadar para kazanırsanız kazanın, kazandığınızdan daha fazla harcama yapıyorsanız her zaman fakir olursunuz.

Zenginler, ne kadar az para harcanırsa, servetlerini o kadar fazla para kazanacağını da bilir. Varlıklı bir kişi orta sınıf olarak kabul edilen birinden çok daha fazla harcama yapabilir. Ancak göreceli olarak, zenginler tutumlu olma eğilimindedir ve gereksiz harcama yapmadıklarından emin olurlar.

10. Kendinize zaman ayırın

Zenginlerin çoğu her gün odaklanarak düşünmeye zaman harcıyor. Sessiz bir alanda 30 dakika (veya daha fazla) vakit geçirmek, onlara yaşamları, hedefleri, sağlıkları ve ilişkileri hakkında düşünmelerini, kariyerlerini ve finansal hedeflerini göz önünde bulundurmalarını ve şu anda nerede olduklarını ve nerede olmak istediklerini analiz etmeleri için zaman verir.

Bu aynı zamanda kendini geliştirmeye ve fikirlerle çalışmaya odaklanmanın zamanıdır. Bazıları yaratıcı çözümler ve fikirler ortaya koymalarına yardımcı olmak için günlük kaydı veya yazmayı seçebilir. Zamanınızı verimli düşünmeye harcadığınızdan emin olun.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!