Ogznet.com
Ogznet.com

ZoneAlarm Free Antivirus 2020 İncelemesi

ZoneAlarm Free Antivirus, gizliliğinizi korumak ve virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan, casus yazılımlardan ve diğer siber tehditlerden korunmanızı sağlamak için gereklidir. Bilgisayar korsanlarından korunacak ve bilgisayarınızı ve dijital kimliğinizi güvende tutacak bir güvenlik programı.

Ücretsiz sürüm, sizi en son tehditlerden korumak için web ve e-posta izleme, ağ dosya taraması, posta kutusu dosya taraması ve gerçek zamanlı bulut koruması dahil olmak üzere birçok 'premium koruma' sağlar.

ZoneAlarm Free Antivirus

ZoneAlarm Antivirus, 20 yıldan uzun süredir antivirüs / güvenlik duvarı alanında adını duyurmaktadır. Kullanıcı arayüzü ve özellikleri, en iyi antivirüs programlarından bazılarının gerisinde kalıyor.

ZoneAlarm ücretsiz sürüm, temel olarak bir virüsten koruma ve güvenlik duvarı koruması sağlar. Ücretsiz versiyonda aldığınız koruma sağlam ve güvenilirdir. McAfee gibi rakiplerinden farklı olarak bir şifre yöneticisi veya dosya öğütücü gibi ekstra özellikleri yoktur.

Ayrıca, güvenlik uyarılarını ve planlanan otomatik taramayı geçici olarak askıya alan bir özellik olan “oyun modu” sunar. Bu özellik, herhangi bir dosya indirmediğinizi, web'e göz atmadığınızı veya sizi kötü amaçlı yazılımlara açık bırakabilecek diğer etkinliklere katılmadığınızda oyun oynamanızı çok daha kolay hale getirir.

ZoneAlarm için öne çıkan bir diğer özellik de virüs veritabanını güncellemeye yardımcı olan bir gerçek zamanlı koruma biçimidir. Program bir dosyanın güvenli olup olmadığından emin değilse, dosyayı sanal bir makinede açabilir ve tam olarak ne yaptığını izleyebilir.

ZoneAlarm sıfır gün koruması en önemli özelliklerinin başında gelir. Sıfır gün saldırıları özellikle kritik öneme sahiptir. Çünkü bunlar, savunmasız yazılımın sahibi tarafından ele alınmayan güvenlik açıklarıdır. Yazılım üreticileri bu güvenlik açıkları için herhangi bir düzeltme yapmadan önce virüsten koruma yazılımları bunlara karşı güçlü koruma sağlar.

ZoneAlarm, Windows 10, 8 ve 7'de, mobil cihazlarda iOS ve Android uygulamaları ve bir Chrome uzantısı aracılığıyla kullanılabilir.

ZoneAlarm Mobile Security

ZoneAlarm ücretsiz sürünü yalnızca temel özellikleri içerir: virüs tarama, güvenlik duvarı ve oyun modu. Önemli kimlik avı koruması, web izleme ve bulut güvenliğine erişmek için ZoneAlarm Pro Antivirus + Firewall'a yükseltmeniz gerekir.

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall yükleyicisi, VPN araç çubuğu gibi istemeyebileceğiniz yabancı üçüncü taraf yazılımlarla birlikte gelir. Ayrıca, yükleme sırasında Google Chrome uzantısını da sunarak, her ikisi için de tek tıklamayla hızlı bir yükleme sağlar.

Kurulduktan sonra, kullanıcı arayüzü basit ancak çok eskidir. 2000'lerde tasarlanmış ve daha sonra hiç güncellenmemiş gibi görünüyor.

Bununla birlikte, gezinmek çok kolaydır. Programın her bölümü, ana sayfadan bir veya iki tıklama ile ulaşılabilir. Kolay anlaşılır kategorilere ayrılmıştır: antivirüs ve güvenlik duvarı, web'de gezinme ve mobil güvenlik gibi.

Hızlı bir tarama yaklaşık 90 saniye sürerken, tam bir tarama üç saatten uzun sürebilir. Ancak her iki tarama sırasında CPU üzerinde minimum bir etkiye sahiptir. Ayrıca ZoneAlarm özel bir alanı tarama seçeneği sunmaz.

AV-Test’in test sonuçlarına göre sıfır gün ve yaygın kötü amaçlı yazılım saldırıları söz konusu olduğunda, tüm tehditlerin yüzde 99,9'unu ve sıfır gün saldırılarının yüzde 100'ünü engelleme yeteneğine sahiptir.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz