ZoneAlarm Free Antivirus 2018 İncelemesi

ZoneAlarm Free Antivirus 2018 İncelemesi

/ / Okuma süresi: 6 dk, 10 sn

Tek bir ücretsiz uygulamada antivirüs, güvenlik duvarı ve daha fazlası. ZoneAlarm Free Antivirus, güvenlik paketi benzeri bir ekstralar listesiyle alışılmadık bir çok yönlü antivirüs aracıdır. Kullanıcılar için güçlü bir güvenlik duvarı, entegre çevrimiçi yedekleme ve kimlik hırsızlığı koruma hizmetleri dahil gelir.

ZoneAlarm'ın bir antivirüs geliştiricisi olduğunu bilmiyorsanız haklı olabilirsiniz, ama bu koruma paketi, kötü amaçlı yazılımları korumak için mükemmel Kaspersky motorunu bir araya getiriyor.

Ücretsiz sürüm, web ve e-posta izleme, ağ dosya tarama, posta kutusu dosya taraması ve en son tehditlerden korunmak için gerçek zamanlı bulut koruması da dahil olmak üzere bir çok koruma sağlar.

Ticari ZoneAlarm Pro Antivirus & Firewall 2018, gelişmiş korumaları ekler ve bir Chrome kimlik avı koruması uzantısı da dahil olmak üzere başka özellikler de ekler.

ZoneAlarm Free Antivirus Kurulumu
Yükleyiciyi indirin ve başlatın ve parlak bir Hızlı Kurulum düğmesi, varsayılan ayarları kabul etmek için gerçekten iyi bir fikir olduğuna ikna etmeye çalışır.

Altında daha bir çok indirgenmiş Özel Yükleme bağlantısı görünür.

Özel seçeneği seçili hale getirdiğinizde Yahoo!'yu varsayılan olarak ayarlayan bir "isteğe bağlı teklif" bulduk. Tüm uyumlu tarayıcılarda varsayılan arama, ev ve yeni sekme sayfaları. Bu varsayılan olarak ayarlanır. Bu nedenle, mevcut ayarlarınızı korumak istiyorsanız, dikkat etmeniz ve ilgili onay kutusunu temizlemeniz gerekir.

Yahoo! olayına karar verdikten sonra, yükleyici 320MB'lık bileşenleri indirir ve bir dakikadan biraz daha fazla bir sürede kurulum yapar.

ZoneAlarm, sisteminizde diğer antivirüs ürünlerinin varlığını algılayacak kadar akıllıdır, ama aynı zamanda onları kaldırmanızı istemeyecek kadar esnektir. Başka bir paketle olası bir çelişki varsa, kurulum programı, sorunun üstesinden gelmenin en mantıklı yolu olan herhangi bir çakışma olasılığını azaltmak için gerçek zamanlı korumayı devre dışı bırakır.

Dosyalar yüklendikten sonra, kurulum işlemini tamamlamak için e-posta adresinizi girmeniz istenir.

ZoneAlarm'ın dosyalarını kontrol etmek, Check Point'in kendi kodunu, Kaspersky'nin motorunu ve sürücülerini ve çeşitli üçüncü taraf araçlarını ve DLL'lerini bir araya getirdi.

Üçüncü taraf motorları kullanan antivirüs araçlarının saldırıya karşı savunmasız kaldığını, çünkü genellikle orijinal geliştiricinin kendi kendini desteklediği görüldü.

Bu kritik bir başarısızlık değil; böyle bir hedefli saldırı olası değildir ve olsa bile Kaspersky'nin konsolu problemi tespit ediyor ve sizi bu konuda uyarıyor. Yine de, ZoneAlarm Free Antivirus ürününün size standart bir Kaspersky ürünü tarafından sağlanan tam korumayı vermediğini hatırlatmak isteriz.

ZoneAlarm Free Antivirus Özellikler
ZoneAlarm Free Antivirus arabirimi bir karmaşaya sahip, gereksiz elemanlarla dağınık durması ve kullanılmasının gerekenden daha garip olması.

Konsolun büyük kısmı, antivirüs, güvenlik duvarı ve kimlik hırsızlığı modüllerinin durumunu gösteren üç panel ile gelir.
Ancak, alanın çoğu, her modülün ne yaptığı ve üç tartışmasız Görüntü Ayrıntıları düğmelerinin metin açıklamalarıyla boşa harcanıyor.

Bu arada ihtiyaç duyacağınız işlev, Tarama, bir menü öğesi olarak gizlenir. Yine de sadece bir tık uzakta ve programın üç tarama türüne erişmenizi sağlar: Hızlı, Tam ve Arşivlerde Tam Tarama.

Olağandışı bir şekilde, ZoneAlarm Free Antivirus, belirli bir klasörü veya sürücüyü taramak için bile, arabirimden özel bir tarama çalıştırmanıza izin vermez. Explorer'da bir nesneyi sağ tıklatıp ZoneAlarm> Tara'yı seçerek, ancak bunu yapmak hiç de kolay değil.
Taranacak alanların bir kombinasyonunu ayarlamanıza, taramanın nasıl çalıştığına ilişkin düşük seviyeli ayrıntıları tanımlamanıza ve hatta etrafta olmadığınızda taramanın otomatik olarak çalışmasını planlamanıza olanak tanıyarak Avast ve Comodo çok daha iyidir.

ZoneAlarm uzun bir tam sistem taramasından geçiyorsa, örneğin, ZoneAlarm> Tarama seçeneği grileştirildiğinde Explorer'dan sağ tıklama taraması yapamazsınız. Ana taramanın bir saat sürmesi bir sorun olabilir.

Ayarlar iletişim kutusuna gitmek, birkaç temel seçeneği görüntüler. Örneğin, nesnenin x MB'den daha büyük olması durumunda atlayın gibi ancak daha gelişmiş rekabete uygun özellik yoktur.

Antivirüsün yüklenmesi, ağ saldırılarını engellemek ve yüklü uygulamalarınızın çevrimiçi olarak ne yapabildiğini kontrol etmek için çok yetenekli bir yol olan ZoneAlarm Firewall'u da size sağlar.
Güvenlik duvarı, çoğu durumun kendi başına nasıl ele alınacağını bilecek kadar akıllıdır, ancak güvenlik veya ağ uzmanları da ayarlarını kendi gereksinimlerine göre ayarlayabilir.

ZoneAlarm kimlik hırsızlığı koruma özelliği aslında Identity Guard'ın İyi Başlangıç ​​planına bir yıllık ücretsiz aboneliktir.
Dosyanızın günlük olarak izlenmesini sağlayan basit bir hizmet, önemli değişikliklerle ilgili uyarıları artırır ve size sınırsız ücretsiz destek sağlar. Maalesef sadece ABD'li kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

ZoneAlarm çevrimiçi yedekleme de dış kaynaklı, IDrive ile sağlar. Depolama alanı sadece 5GB ile çok sınırlı, ancak kullanışlı olabilir ve aylık ücretlerle 150GB'a kadar yükseltebilirsiniz.

ZoneAlarm Free Antivirus Koruma
ZoneAlarm Free Antivirus sadece çekirdek Kaspersky antivirüs motoru içerir ve tam güçlü İnternet Güvenlik Paketi ile aynı düzeyde performans sunmasını bekleyemeyiz. Kaspersky'nin pakete güvenli bir temel sağladığına şüphe yok ve motor daha iyi algılama oranları sunmalıdır.

Sonuç
Var olması gerekmeyen garip bir araç karışımı. Kaspersky korumasını istiyorsanız, Kaspersky Free uygulamasını yükleyin - daha güncel ve eksiksizdir. Gerekirse ZoneAlarm'ın ücretsiz güvenlik duvarını ekleyebilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 533 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" ZoneAlarm Free Antivirus 2018 İncelemesi konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere ZoneAlarm Free Antivirus 2018 İncelemesi ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda ZoneAlarm Free Antivirus 2018 İncelemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "