Ogznet.com
Görüntülü Görüşme için En İyi Zoom Alternatifleri Paylaş:

Görüntülü Görüşme için En İyi Zoom Alternatifleri

Görüntülü Görüşme için En İyi Zoom Alternatifleri

Zoom programına alternatif Zoom benzeri uygulamalar

Zoom, insanların uzaktan toplantı yapması ve fiziksel yakınlığın oluşturduğu mevcut riskler olmadan yüz yüze etkileşim gerektiren diğer etkinlikleri sürdürmesi için bugünlerde çok daha fazla kullanılıyor. Zoom, online toplantı oluşturmanıza olanak tanır, ancak tek online video konferans çözümü değildir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretli ve ücretsiz online konferans, canlı ders veya toplantı amaçlı kullanabileceğiniz seçenekler vardır.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Zoom'u kullanamıyorsanız (veya kullanmak istemiyorsanız), en iyi Zoom alternatifleri görüntülü arama ve konferans ihtiyaçlarınızı karşılar. Birçok görüntülü sohbet kullanıcısı, güvenlik ve gizlilik kaygıları nedeniyle, Zoom'un sahip olmadığı özellikleri veya yalnızca farklı bir şey denemek istedikleri için Zoom'a alternatifler arar.

Sosyal mesafe düzenlemeleri ülkeler genelinde hala yürürlükte olduğundan, herkes evden çalışmaya ve aile ve arkadaşlarıyla iletişim halinde olmaya devam ettikçe bu hizmetlere hala ihtiyaç duyulmaktadır.

Milyonlarca insan pandemi sırasında en iyi görüntülü sohbet uygulamaları çözümlerinden biri olan Zoom'u kullandı. Ancak Zoom'un gizlilik ve güvenlik sorunları, bazı kullanıcıların başka uygulamaları aramasına neden oldu.

Son zamanlarda, Google Meet, Microsoft Teams ve Skype gibi görüntülü görüşme hizmetleri, Zoom ile rekabet edebilmek için yeni özellikler ve işlevler ekledi. Bu nedenle, video konferans ihtiyaçlarınız için Zoom programına alternatif arıyorsanız, işte en iyi seçenekler.

Zoom'u kullanmak istemediğinizde bunlar en iyi Zoom alternatifleridir.

Zoom Programına Ücretsiz Alternatifler

Google Meet - Google Meet'i kullanan herkes güvenli şekilde, yüksek kaliteye sahip görüntülü toplantılar oluşturabilir ve toplantılara katılabilir.

Eski adıyla Hangouts Meet, Zoom için muhtemelen en iyi alternatiftir. Özellikle de Google Meet'i çok çeşitli cihazlarda ve web tarayıcılarında kullanabildiğiniz için. Şirketler için birkaç farklı özellik ekleyen kademeli ücretli planlarla birlikte, temel Meet hizmeti artık herkes için ücretsizdir.

Meet'in ücretsiz sürümü metin, sesli ve görüntülü görüşmeler için yeterince iyidir. Uzunluğu bir saate kadar toplantılar için arama başına 250 adede kadar kullanıcıyla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Kullanıcı başına ücretlendirme ile "Workspace Essentials" planı, toplantıları kaydetme ve katılımcıların hem yerel hem de uluslararası arama numaralarından katılmalarını sağlama gibi özellikler ekler. Meet'in tüm sürümleri, giderek daha ayrıntılı denetim ve sunum özellikleri sunuyor.

Google ayrıca yakın zamanda Meet'e ızgara görünümü ve özel arka planlar gibi Zoom benzeri daha fazla özellik ekledi. Ve artık Meet, Gmail ile entegre edilmiştir, böylece doğrudan mail hesabınızı web tarayıcısında açtığınızda pencerenizin sol sütunundan bir video görüşmesi başlatabilirsiniz.

Microsoft Teams - Çevrimiçi toplantı, sohbet ve bulut depolama alanı olanaklarının tümünden tek bir yerden ücretsiz faydalanın.
Image from microsoft.com

Microsoft Teams, ücretli kullanıcıların 300 kişiye kadar görüntülü toplantılar düzenlemesine olanak tanır. Microsoft'un sahip olduğu Skype'tan farklı olarak Teams, ekran paylaşımı ve toplantıları kaydetme gibi standart video konferans araçları sunar. Teams, Office uygulamaları, 1 TB OneDrive depolama alanı ve daha fazlasını da sağlayan iki farklı Office 365 planına dahildir.

Ücretli sürümden daha az özelliğe sahip olmasına rağmen, Teams'in ücretsiz bir sürümü de vardır. Ücretsiz sürüm ile 60 dakikalık toplantılar yapabilir ve sınırsız sayıda toplantı planlayabilirsiniz. Ayrıca sınırlı bir süre için, 24 saate kadar süren toplantılar düzenleyebilirsiniz. Ücretsiz sürümde 100’e kadar katılımcıyla görüşme yapabilirsiniz.

 

Discord oyun odaklı bir uygulamadır, ancak şifreli sohbetleri ve esnek organizasyon özellikleri sayesinde oyundan daha geniş bir işleve sahiptir. Ücretsiz Zoom alternatifi istiyorsanız Discord'u kullanabilirsiniz. Toplantılar, kullanıcıların kendi sohbetlerini ayarlayabildikleri ve düzenleyebildikleri özel “sunucularda” gerçekleşir. Metin sohbetine ek olarak görüntülü ve sesli aramalar desteklenir.

Video görüşmeleri toplamda 50 kullanıcıyı destekler. Uygulamayı toplantı yapmak için kullanıyorsanız basit ekran paylaşım araçları ve diğer kullanışlı özellikleri içerir. Ücretsiz bir uygulama olduğu düşünüldüğünde, burada çok fazla esneklik var ve kalıcı bir konferans çözümü istiyorsanız harika bir seçenektir.

İster okul kulübünün bir parçası, ister akşamları toplanan bir oyun grubunun veya dünyaya yayılmış bir sanat topluluğunun bir üyesi ya da yalnızca birlikte takılmak isteyen birkaç arkadaştan biri ol; Discord sesli, görüntülü ya da yazılı iletişimin en kolay yolunu sunuyor.

Facebook Messenger Odaları - Messenger Odaları, görüntülü sohbette en sevdiğiniz kişilerle takılmanın yeni bir yoludur.
Image from messenger.com

Bu yılın başlarında Facebook; Zoom, Teams veya Google Meet gibi görüntülü sohbet uygulamalarına ücretsiz ve daha basit bir alternatif olan Facebook Messenger Odaları çıkardı. Ayrı bir ürün olarak var olmak yerine, hizmet doğrudan Facebook Messenger'a entegre edilmiştir. Her oda aynı anda 50 kullanıcıya kadar destekler ve kurulum oldukça kullanıcı dostudur. Odalara bir bağlantı tıklanarak girilebilir ve katılımcıların bir Facebook hesabına sahip olmaları gerekmez. Özellikler arasında, farklı temalar seçme ve ekranlarını paylaşma veya bir odadaki diğer kişilerle canlı videoları birlikte izleme yeteneği bulunur.

Katılımcılar, Facebook'un artırılmış gerçeklik filtrelerini, bir nevi Snapchat filtreleri gibi kullanabilir. Diğer özellikleri arasında, karanlık odaları aydınlatabilir ve görünümünüze rötuş yapabilirsiniz. Oda aramaları uçtan uca şifrelenmez, ancak Facebook hiçbir görüşmeyi dinlemeyeceğini söylüyor. Ve oda yaratıcıları, katılımcıları istedikleri zaman odadan çıkarabilir.

Facetime - iPhone, iPad veya iPod touch'ınızda FaceTime'ı kullanarak görüntülü ve sesli aramalar yapın.

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızda FaceTime'ı kullanarak görüntülü ve sesli aramalar yapabilirsiniz. Uygulama, tek bir çağrıda 32 kişiye kadar destekliyor. Karşı taraftaki insanlarda bir iPhone, iPad veya Mac olduğu sürece, uzak toplantılar yapmak için sağlam bir yol olabilir.

FaceTime'ı Wi-Fi üzerinden veya desteklenen iOS ya da iPadOS aygıtlarında hücresel ağ üzerinden kullanabilirsiniz. FaceTime araması yapmak için, arayacağınız kişinin telefon numarası veya kayıtlı e-posta adresi gereklidir.

Skype - Tek tıklamayla görüntülü arama oluşturarak arkadaşlarınızla ve ailenizle görüşün!
Image from skype.com

Popüler görüntülü sohbet yazılımı Skype iyi bilinmekte ve yaygın olarak kullanılmaktadır ve yeni Skype Anında Toplantı özelliği Zoom'a alternatif olmak için burada. Toplantılara siz dahil 100'e kadar kullanıcı katılabilir ve kullanıcıların artık oturum açmak için bir hesaba ihtiyacı yoktur, sadece bir bağlantı yeterlidir.

Bir metin sohbeti penceresi vardır, ancak Skype, diğer Zoom alternatiflerinin sahip olduğu toplantı düzenleme araçlarına sahip değildir. Skype ücretsizdir ve web, Windows, Mac, iOS ve Android'de kullanılabilir.

Zoom Programına Ücretli Alternatifler

Zoho Meetings - Çevrimiçi Toplantı Platformu

Açık kaynaklı video konferans hizmeti, 100 kişiye kadar katılımcıyla uçtan uca şifreli görüntülü toplantılar ve aramalar düzenlemenize olanak tanır. Katılımcıların oturum açmak için kaydolmasına gerek yoktur; toplantılara web tarayıcıları, masaüstü istemcileri veya mobil uygulamalar aracılığıyla bir bağlantı veya çevirmeli erişim yoluyla erişebilirler.

Zoho Meeting, ekran paylaşımı, aramaları kaydetme ve denetleme gibi bir dizi toplantı aracı sunar (örneğin katılımcıları sessize alabilirsiniz). Ayrıca, hizmet Zoho'nun Office paketiyle entegre olduğu için belgeleri, elektronik tabloları ve sunumları kolayca açabilirsiniz. Ancak web seminerleri için farklı bir fiyatlandırma planı olduğunu ve bunun çok maliyetli olabileceğini unutmayın.

Zoho'nun, Zoom ile karşılaştırıldığı kullanışlı bir karşılaştırma sayfası bile var.

GoToMeeting - LogMeIn, kuruluşunuzun uzaktan çalışması için ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir.
Image from gotomeeting.com

Piyasadaki ilk video konferans hizmetlerinden biri olan GoToMeeting, özelliklerle dolu bir Zoom alternatifidir. Giriş seviyesi planı 150 katılımcıya izin verirken, işletme planı 3.000'e kadar katılımcı içerebilir.

GoToMeeting, toplantıları kaydetme ve ekranınızı paylaşma gibi tüm standart araçları sunar. Birden fazla toplantı kolaylaştırıcınız da olabilir. Ve hizmete web tarayıcıları, Mac, PC, Linux, iOS ve Android üzerinden erişilebilir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!