Ogznet.com
En İyi Filigran Kaldırma Programları Paylaş:

En İyi Filigran Kaldırma Programları

En İyi Filigran Kaldırma Programları

Fotoğraflar Üzerindeki Filigranları Kaldırmak için Programlar

Fotoğraflar üzerinde tarif, damga, logo gibi filigranları kaldırmak için bu programları kullanabilirsiniz. Bu programlar genellikle görüntüleri düzenlemeye ve isterseniz dönüştürmeye yardımcı olabilecek ek özelliklerle donatılmıştır.

İşte kullanışlı olabilecek en iyi filigran kaldırma programlarının bir listesi.

1. Photo Stamp Remover

 • Fiyat: Ücretli

Filigranları ve damgaları fotoğraflarınızdan kolayca kaldırmanın yanı sıra toplu olarak işlem yapmayı destekleyen bir program arıyorsanız, Photo Stamp Remover en iyi seçenek olabilir.

Watermark Remover, metin katmanını simüle edilmiş bir arka planla değiştirir. Program, arka planı dijital olarak mevcut görüntüye ekler.

Filigran temizleme fotoğraflarda bulunan insanları ön plandan çıkarabilir. Böylece manzara gibi fotoğraflar daha pürüzsüz olur.

Eski bir siyah beyaz fotoğrafın taranmış dijital versiyonundaki çizikleri ve fotoğrafın temel bozulmalarını giderebilirsiniz. Watermark Remover, tüm bu sorunları ve daha fazlasını düzelterek eski bir fotoğrafı modern bir fotoğraf düzeyine getirir.

2. GIMP

 • Fiyat: Ücretsiz

Ücretsiz filigran kaldıma programı mı arıyorsunuz? O zaman GIMP, aradığınız program olabilir. Windows, Linux ve MacOS dahil olmak üzere tüm büyük platformlarda çalışan açık kaynaklı bir fotoğraf editörüdür. Program, hataları düzeltmek ve dijital görüntüleri iyileştirmek için mükemmeldir.

Filigranları silmenize ve bakış açısı bozulmasına neden olan lens hatasını düzeltmenize yardımcı olur. GIMP, genel olarak, fotoğrafçılar ve grafik geliştiriciler veya bu tür fotoğraf düzenleme özelliklerini keşfetmeyi seven herkes için ideal bir seçenektir.

Bu İngilizce klavuzda Gimp ile filigran kaldırma ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

3. Soft Orbits Photo Retoucher

 • Fiyat: Ücretli

SoftOrbits Photo Retoucher ile dikkat dağıtan nesneleri fotoğraflarınızdan kolayca ve sorunsuzca iz bırakmadan kaldırabilirsiniz. Yeni geliştirilen akıllı içerik doldurma algoritmaları görüntünüzü analiz eder ve kesilen nesnenin arkasındaki orijinal arka planı yeniden oluşturur. İnanması zor ama harikalar yaratıyor.

Farklı fırça türlerini kullanarak filigranları kaldırır. Ayrıca, doygunluk değerine veya fotoğraf kontrastına otomatik olarak uyan bir fotoğraf düzeltme aracı da sunar.

4. Paint.NET

 • Fiyat: Ücretsiz
 

Paint.NET, fotoğrafları düzenlemek için özel olarak tasarlanmıştır ve temel ancak kullanışlı programlardan biridir. Photoshop programı kadar iyi olmayabilir, ancak bir filigranı kaldırmak için kesinlikle harika bir seçenektir.

Paint.NET programında filigranlı fotoğrafı açın. Araçlar menüsünde Kopya Damgası na tıklayın vefırça boyutunu değiştirin, ardından CTRL'ye tıklayın ve klonlamak için görüntünün arka planına tıklayın. Sonra, sol fare tuşunu basılı tutun ve ardından kaldırmak için fareyi filigranın üzerine getirin. Bu özellikle çok büyük olmayan temel filigranlar içindir.

5. Photo Eraser for PC

 • Fiyat: Ücretsiz deneme sürümü var
 

Photo Eraser for PC ile fotoğraflarınızdan istenmeyen arka plan resimlerini ve filigranları kaldırın. Artık Photo Eraser ile resminizde istemediğiniz her şeyi silebilirsiniz. Tek yapmanız gereken hangi görüntüyü silmek istediğinize karar vermek, onu seçmek! Arkasında işaretler varsa, pürüzsüz ve kesintisiz bir görünüm için renkleri yeniden karıştırmak için klon aracını kullanın. Hiç kimse bir şeyi sildiğinizi bilemez ve ilk etapta yakalamaya çalıştığınız mükemmel resme sahip olursunuz.

PC için Photo Eraser ile işaretler, teller, gölgeler ve sayılar veya tarihler gibi şeyleri kolayca silebilirsiniz.

6. AWinware PDF Watermark Remover

 • Fiyat: Ücretsiz deneme sürümü var

AWinware PDF Watermark Remover, filigranları, imzaları, afişleri, logoları, damgaları veya diğer herhangi bir arka plan görüntüsünü PDF dosyalarından kaldırmak için tasarlanmış gelişmiş bir uygulamadır. Yazılım tüm pdf dosyalarını tarar ve tüm gömülü görüntüleri listeler.

Kullanıcı bu fotoğrafları pdf belgelerinden kaldırmak için listeden bir veya daha fazla resim seçebilir. Temel olarak yazılım eski görüntüleri siler ve bunun yerine boş bir görüntü ile arka planı yerleştirir. AWinware PDF Watermark Remover fotoğrafları pdf'den kalıcı olarak çıkarır ve filigran içermediğini netleştirir.

7. PhotoUPZ

 • Fiyat: Ücretli
 

Photo UPZ, filigranları silen ve fotoğrafların genel görünümünü geliştiren verimli ve rasyonel bir yazılımdır. Fotoğraflarınızı zahmetsizce rötuşlamanıza, geliştirmenize ve düzeltmenize olanak tanır. Değişiklikleri yapmaya başlamak için, fotoğrafı programa yüklemeniz ve kaldırmak istediğiniz filigran üzerinde boyamaya başlamanız gerekir. Araç daha sonra bunları otomatik olarak düzeltir.

Bu aracı, gereksiz zaman damgalarını veya öğelerini kaldırarak resimlerinizi düzeltmek ve görüntü parlaklığını daha da geliştirmek için de kullanabilirsiniz.

 • Fotoğraflarınızı rötuşlayın, iyileştirin ve onarın
 • Fotoğraftan filigranları kaldırın
 • Görüntülerden istenmeyen tarih, nesne, insanalrı silin
 • Yüzlerdeki lekeleri rötuşlayın 
 • Keskinleştirin, parlaklığı artırın

8. WebInPaint

 • Fiyat: Ücretsiz

Bu, online filigran kaldırma aracıdır ve kullanımı oldukça basittir. Mükemmel olmasa da, bu yazılımı kullanarak filigran kaldırma işlemini yapmak çok daha kolaydır. En iyisi, ücretsizdir ve program yüklemeniz gerekmez.

WebInpaint, seçilen görüntü alanını alan sınırının yakınındaki piksellerle yeniden yapılandırır. Logolar, filigranlar, elektrik hatları, insanlar, metin gibi  istenmeyen nesneleri resimlerinizden kaldırın.

9. InPaint Tool

 • Fiyat: Ücretli · Demo sürümü mevcut
 • Filigranları ve damgaları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 • Ayrıca, kalitelerini ve mesajlarını iyileştirmek için fotoğraflarınızdan diğer çeşitli nesneleri kaldırmanıza olanak tanır.
 • Program, JPEG, RGB, BMP ve PNG gibi JPEG gibi büyük dosya formatlarının çoğunu destekler.
 • Yazılım ayrıca Greyscale RGBA, CMYK ve RGB TIFF dosyalarını işler.

Bu program çok katmanlı TIFF dosyalarıyla uyumlu değildir.
Demo sürümü, değiştirilen görüntüyü kaydetmenize izin vermez.

10. Photoshop

 • Fiyat: Ücretsiz deneme sürümü var

Adobe tarafından geliştirilen Photoshop, herkes tarafından bilinen fotoğraf düzenleme yazılımlarından biridir. Fotoğraflarınızı birçok farklı şekilde düzenlemenize yardımcı olur. Program fotoğraflarınızı hem efekt uygulayarak hem de bazı istenmeyen işaretleri silerek düzenleyebilir. Her zamanki ve temiz arayüzle birlikte gelir.

Bulanıklaştırma, kırpma, sihirli silme aracı, iyileştirme fırçası ve daha fazlası gibi geniş bir fotoğraf düzenleme aracına sahiptir. Bu araçlar görüntüdeki herhangi bir düzensizliği düzeltmenize yardımcı olur. Hepsinden iyisi, Photoshop'un işlevleri ve eklentileri en görünür filigranları bile kaldırır.

11. LunaPic

 • Fiyat: Ücretsiz

Lunapic, WebInPaint'e alternatif online filigran silme aracıdır. Yine WebInPaint aracıyla benzer bir iş yapan web tabanlı bir online filigran kaldırma aracıdır. Resimde yapılan her değişiklik sayfanın tamamının yeniden yüklenmesini sağlar. Kaydı yapmanız ve ardından diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında eylemi tamamlamanız gerektiğinden biraz zaman alabilir.

12. Wondershare Fotophire

 • Fiyat: Ücretli

Wondershare Fotophire, fotoğraflarınızda damga içeren istenmeyen öğeleri silmenizi sağlayan filigran silme aracıdır. Programın kullanımı oldukça kolaydır ve bu nedenle amatör kullanıcılara da hitap eder. En iyi özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Kullanıcı dostu ve sezgisel bir arayüz ile birlikte gelir.
 • Tüm arka planı kesmenize veya bazı nesneleri kaldırmanıza yardımcı olan bir seçenek sunar.
 • Arka plana zarar vermeden elemanları veya filigranları kaldırır.

13. Artipic Photo Editor

 • Fiyat: 14 günlük ücretsiz deneme sürümü var

Bir platformlar arası düzenleme yazılımı olan Artipic Photo Editor, fotoğraflarınızdan nesneleri kaldırmanıza ve görüntüleri her türlü özelliği kullanarak hızlı ve zahmetsizce düzenlemenize olanak tanır.

Fotoğraf, illüstrasyon ve resim oluşturun ve düzenleyin. Artipic, hayal edebileceğiniz her şeyi yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Mükemmel rötuş işi için Damga, Düzeltme, Bulanıklaştırma, Seçimi Hassaslaştır, Katman Maskeleri ve diğer bilinen araçları deneyin

14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle Artipic'i deneyin. Deneme süresinden sonra Artipic'i satın alabilir veya Artipic'in bazı gelişmiş özelliklerini içermeyen eski bir sürümünü kullanmaya devam edebilirsiniz.

14. Apowersoft Watermark Remover

 • Fiyat: Ücretli

Apowersoft Watermark Remover, hem videolarda hem de fotoğraflarda filigranları toplu olarak kaldırabilen tam özellikli filigran kaldırma programıdır. JPG, JPEG, PNG, BMP, TIFF, MP4, MOV, MKV, FLV, WebM gibi neredeyse tüm popüler video ve fotoğraf formatlarıyla uyumludur. Arayüzünde fotoğraftan filigran kaldırma, videodan filigran kaldırma, fotoğrafa filigran ekleme ve videoya filigran ekleme gibi dört ana özellik içerir.

Fotoğraf filigranlarını kaldırmak için üç araç sunar. Herhangi bir nesne türünü kolayca seçebilir ve tek bir tıklamayla fotoğraftan kaldırabilirsiniz. Video filigranlarını kaldırmaya gelince, bu program videonun filigran içeren belirli bölümlerini kesmenize ve bunları videodan bağımsız olarak kaldırmanıza olanak tanır. Videonun tamamını baştan sona işlemek yerine, harcanan zamanı büyük ölçüde azaltacaktır.

Bunun yanı sıra fotoğraflara ve videolara filigran ekleme özelliği de bulunuyor. Bir görüntüyü filigran olarak içe aktarabilir, boyutunu, saydamlığını ve konumunu ayarlayabilirsiniz. Ya da dahili metin düzenleyici ve diğer özelleştirilebilir ayarlarla şık logonuzu da yapabilirsiniz.

Bu araçlar fotoğraflarınızdan filigran veya diğer nesneleri sorunsuz bir şekilde kaldırmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu araçlar, fotoğrafların genel kalitesini artırmak için birçok seçenek sunar.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!