Bilgisayar

Yüksek Çözünürlüklü Duvar Kağıtları İndirmek İçin En İyi Siteler

En İyi Ücretsiz Yüksek Çözünürlüklü Wallpaper İndirme Siteleri

31 Ekim 2019 2123 6 dk, 32 sn
Yüksek Çözünürlüklü Duvar Kağıtları İndirmek İçin En İyi Siteler
Image by Johannes Plenio from Pixabay
Abone Ol 
Yüksek çözünürlüklü duvar kağıtları indirmek ve bilgisayar masaüstü ekranınızı renklendirmek istiyorsanız işte Full HD kalitede, yüksek çözünürlüklü resimlerin yer aldığı en iyi duvar kağıdı siteleri.

Bilgisayarınızın duvar kağıdını değiştirmek basit bir işlemdir ancak ruh halinizi ve verimliliğinizi büyük ölçüde etkileyebilir. Günümüzün etkileyici monitör ekranları ile yüksek çözünürlüklü bir duvar kağıdının kullanılması artık bir gereklilik.

Burada Full HD veya 4K duvar kağıtlarını, yani yalnızca 1920×1080 ve üstü çözünürlüğe sahip duvar kağıtları içeren siteleri listeleyeceğiz.

İsterseniz monitörünüzün çözünürlüğünden daha küçük veya daha büyük bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Ancak ekran çözünürlüğü çok küçükse, yüksek çözünürlüklü bir duvar kağıdını kullanmanın pek bir anlamı yoktur, çünkü ekranınıza sığdırmak için küçültmeniz veya kırpmanız gerekebilir.

İşte en iyi yüksek çözünürlüklü duvar kağıdı indirme siteleri:

1. Wallhaven

Wallhaven Duvar Kağıtları

Wallhaven, yüksek çözünürlüklü birçok duvar kağıdı indirebilceğiniz kaliteli bir wallpaper sitesi. Neredeyse tüm resimler 1080p veya üstü kalitede.

Ana sayfayadan veya üst kısımdaki Latest (son eklenenler), Toplist (en iyiler) veya Random (Rastgele) düğmelerini kullanarak duvar kağıtlarını görüntüleyin. Beğendiğiniz tipte bir duvar kağıdını seçtğinizde site size benzer görüntüleri de gösterir. Sol kenar çubuğundaki Tags (Etiketler'i) kullanarak, benzer konudaki görüntüleri bulabilirsiniz. 

Duvar kağıdını farklı bir çözünürlükte indirmek, yeniden boyutlandırmak veya kırpmak için yine sol paneldeki Tools (Araçlar'ın) altındaki Crop & Scale (Kırp ve Ölçek'i) seçin.

2. InterfaceLIFT

InterfaceLIFT Duvar Kağıtları

Duvar kağıdı kategorilerinde en popüler seçimler genellikle manzara fotoğraflarında yer alır. Bu fotoğrafların duvar kağıtlarının binlercesini bu sitede bulabilirsiniz. InterfaceLIFT, ekran çözünürlüğünüzü otomatik olarak algılar ve bu boyuta uygun yüksek kaliteli duvar kağıtlarını gösterir. Eğer ekran çözünürlüğünüz yüksekse direkt olarak bu duvar kağıtlarını görürsünüz. Ancak, çözünürlüğü değiştirmek için duvar kağıdının altındaki açılır kutuyu tıklayabilirsiniz.

Duvar kağıdını indirmek kalmak için görüntünün altındaki - eğer isterseniz çözünürlüğü değiştirip - Download düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Varsayılan olarak, site duvar kağıtlarını tarihe göre sıralar. İsterseniz, üstteki Sort By: satırındaki düğmelerden indirme sayısına, derecelendirmeye, yorumlara veya rastgele olarak sıralayabilirsiniz.

3. Simple Desktops

Simple Desktops Duvar Kağıtları

Bu site göze cazip gelen temiz ve minimal duvar kağıtları sunmaktadır. Aynı zamanda Android, iPhone veya Mac için özel duvar kağıdı uygulamaları da bulunmaktadır.

Sitedeki tüm duvar kağıtları 2880×1800 yüksek çözünürlüklüdür. Basit tarzda duvar kağıtları oldukları için, daha küçük ekranlara sığdırmak için onları kolayca kırpabilirsiniz.

4. Reddit

Reddit Duvar Kağıdı

Reddit'in duvar kağıtları için oluşturulmuş birkaç alt dizini bulunmaktadır. Sürekli yeni duvar kağıtlarının yayınlandığı birçok aktif topluluk bulacaksınız.

En popüler olanı bir milyon üyeye sahip /r/wallpaper dır. Çoğu duvar kağıdı en az 1920×1080 çözünürlüğe sahiptir. Bu alt dizinde aradığınız duvar kağıdını bulamıyorsanız, /r/wallpapers adresine de bakabilirsiniz.

Son olarak, daha yüksek çözünürlüklü duvar kağıtları arıyorsanız, /r/WQHD_Wallpaper sayfasına bir göz atın.

İlginizi
çekebilir
Adolix Wallpaper Changer

5. WallpaperStock

WallpaperStock Duvar Kağıtları

WallpaperStock, her kategoriden bir çok duvar kağıdına sahiptir. Duvar kağıtlarını 3 Boyutlu, Arabalar, Hayvanlar, Doğa ve Dünya gibi kategorilere göre aramak için sayfanın sağ tarafındaki kategorileri kullanın. Ayrıca, sol taraftan da istediğiniz bir çözünürlüğü seçebilirsiniz. Ancak, bunun seçmeyebilirsiniz çünkü bir duvar kağıdının sayfasına gittiğinizde mevcut tüm çözünürlükleri göreceksiniz.

Ekran çözünürlüğünüze uygun boyutta duvar kağıdını indirmek için duvar kağıdının üzerine tıklayabilirsiniz. Daha sonra indirip duvar kağıdınızı ayarlayabilirsiniz.

6. HDwallpapers

HDwallpapers Web sitesi

Adından da anlaşılacağı gibi HD ve üzeri çözünürlükte duvar kağıtlarını indirebileceğiniz başka bir wallpaper indirme sitesi. Çeşitli kategorilerde veya anasayfaki  Latest, Featured, Popular (En son eklenen, Öne çıkanlar, Popüler) sekmelerinden birçok duvar kağıdını bulabilirsiniz.

Site yine ekran çözünürlüğünü tespit edip buna göre uygun duvar kağıdını sunar. Ancak farklı çözünürlükte bir duvar kağıdı indirmek istiyorsanız, bu görüntünün indirme sayfasındaki Available Resolutions açılır düğme ile seçim yapabilirsiniz. Burada mobil cihazlar için de uygun çözünürlükte duvar kağıdı indirme seçeneği vardır. Bu sitenin tek dezavantajı, duvar kağıdını indirmeden önce 10 saniye beklemeniz gerektiğidir.

7. WallpapersWide

WallpapersWide

WallpapersWide, HD duvar kağıtları indirmek için en iyi web sitelerinden biridir.

Bir resmin üzerine tıkladığınızda mevcut ekran çözünürlüğünüzde duvar kağıdını indirme seçeneği sunar. İsterseniz buradan farklı bir çözünürlük te seçip duvar kağıdını indirebilirsiniz. Sitenin sol alt köşedeki Filter by kutusundan en boy oranına veya çözünürlüğe göre filtreleme yapabilirsiniz.

İlginizi
çekebilir
Otomatik Duvar Kağıdı Değiştirici Wallpaper Master


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için, İletişim sayfası aracılığıyla site yöneticisiyle irtibat kurabilirsiniz.


Günlük yeni bloglar için abone olun!Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Yukarı kaydır